| đ a întrebat:

vreau sa-mi comand un CD de pe net. nu mi-am mai comandat niciodata nimic de pe net. are careva idee cam care is pasii? cum dau banii, cum comand si cat ar trebui sa platesc in plus pe langa pretul CD-ului big grin? si daca ar fi alte chestii in plus pe care ar trebui sa le stiu. multumesc!

5 răspunsuri:
| GoldwinNn a răspuns:

Deci poti sa iti alegi 2 variante:CD sa vina prin posta care dureaza intre 1-4 zile lucratoare sau prin curier rapid care vine aproximativ in 24 de ore. Taxele difera:la poasta platesti 8 lei in plus iar la curier platesti aproape 20 de lei.Cum sa comanzi ar trebui sa iti explice pe site-ul de unde vrei sa cumperi CD-ul! Daca mai ai nelamuriri dai add la aly_the_king

| Myuu a răspuns:

Cand comanzi de pe net poti spune daca vrei sa vina plata pe factura sau sa platesti cu cardul.Trebuie sa iti scrii adresa, numele, pentru cine comanzi (in unele cazuri) etc. si dai in plus cam 50 sau 40 lei pentru transport (cred ca dai atat, eu atat am dat cand am comandat carti de pe net)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.emag.ro
aici transportul in toata Romania este gratis.
gasesti cele mai bune preturi, cand dai la produs ai 2 numere de telefon si suni la ele si dai adresa si produsul cum se numeste si vine in a 2-a zi daca nu sti iti dau eu nr de tel :]
021.200.52.00 sau 0744.700.000

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi aici : http://ascultamuzica.net/

| I27A a răspuns:

Depinde ce tip de CD vrei sa cumperi dupa net,muzica,windows,joc,prgrame,in mare parte toate firmele procedeaza la fel,plata se face ramburs,adica ai primit coletul(pachetul ex:CD) si platesti curierului,ce cumperi dupa net,posibil sa platesti doar pretul,restul platesc ei, oricum ca sa fi sigur/a suni inainte ca sa verifici, dar sigur nu o sa platesti m-ai mult decat costa CD.