| PandaROCK a întrebat:

Hei.Vreau si eu date despre Ronnie Radke din trupa Falling in reverse in romana, va rog!

Răspuns Câştigător
| DorinaPaula a răspuns:

Ronald Joseph Radke (mai bine cunoscut sub numele de Ronnie Radke ) este un muzician american, născut la 15 decembrie 1983, în Nevada, Statele Unite ale Americii. Radke a venit la faima în 2006, cu trupa Escape Fate, de la care a fost exmatriculat în 2008, după ce a fost format în același an Ronnie Falling in Reverse, cu care a reapărut la sfârșitul anului 2010. În prezent, în procesul de promovare a primului lor album, de droguri în mine este Ai, care a fost lansat pe 26 iulie, 2011.
Radke a fost acuzat de omucidere probleme cvasi în 2006 și condamnat în 2008 pentru lipsa de eliberare condiționată eficiente. A avut, de asemenea, o dependenta de droguri severă.
Radke a fost caracterizat ca autor principal și compozitor al benzilor am fost. Din acest motiv, plecarea sa din scape de soarta discuții controversate create de fani, care sunt părtași ai rivalitatea dintre Radke și trupa fostul său.