Întrebare recomandată | oanaa1995 a întrebat:

As vrea sa incep sa invat la pian, cei care stiu. puteti sa imi spuneti cat timp v-a luat sa invatati si daca e atat de greu precum am auzit. Ty.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu, am inceput anul acesta sa invat la pian si acum sunt cel mai bun elev din clasa sunt clasa 1, dar cant piese de a 6-7, tot depinde de cit te vei ocupa si de cita dorinta vei avea sa inveti. Eu de exemplu ma ocup 4 ore pe zi, dar pentru incepatori e destul una doua.

| Elisa2809 a răspuns:

Pai... trebuie sa ai timp, sa fi relacsat, sa faci din placere si sa fii atent. E greu a nu te uiti la pian in timp ce canti, e destul de greu.

| SakuraMiraiEdo a răspuns:

Nu e asa greu, depinde si de vointa ta, daca iti place o sa fie foarte usor; cat despre timp, mi-e mi-a luat 2 ani

| Almajanu_Alexandra_1995 a răspuns:

Nu este atat de greu, dar necesita timp sa stai si sa studiezi; iar daca intr-adevar iti doresti si iti place sa canti vei vedea ca nu-ti va lua mult timp.