| xLemonish a întrebat:

big hug Ascult muzica rock, death metal si chiar o inteleg, dar am o problema : Cum imi creez stilul? Cum ar trebui sa ma imbrac/machiez/aranjez parul etc? Si cum scap de febra musculara la ceafa si spate? ( am fost la un concert rock, am facut head banging si acum ma doare foarte tare si e deja a2a zi de cand am probleme. )

Multumesc anticipat si scuzati categoria, dar e mai urgent. happy

P.S.: Sunt fata, am 13 ani. big grin

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Ceea ce este cel mai important este faptul ca asculti genul acesta si ca il apreciezi, daca intr-adevar faci asta fiindca iti place cu adevarat si nu pentru a parea diferita sau a iesi in evidenta in fata altora.
Nu ar trebui sa pui prea mult accent pe partea vestimentara, insa daca vrei sa arati muzica pe care o asculti prin imbracaminte, cel mai bine ar fi sa nu exagerezi cu accesoriile. Un tricou cu una dintre trupele preferate, o pereche de pantaloni si niste tenesi sau bocanci sunt mai mult decat suficiente. Si oricum, nu trebuie sa te imbraci asa intotdeauna, fiindca nu e ca si cum ai purta o uniforma. Poti purta astea doar atunci cand ai chef si daca tu crezi ca ti se potriveste intr-adevar.
Cat despre febra musculara, nu prea ai ce sa ii faci, in 2-3 zile trece. Daca faci headbanging in mod frecvent, ti se vor obisnui muschii gatului, iar febra musculara se va simti din ce in ce mai putin.

| RockNbeer a răspuns:

Rock/metal-ul nu are treaba cu imbracamintea machiajul sau mai stiu eu, poti sa nici nu te imbraci laughing.
Tie frica ca daca te imbraci "gresit" nu o sa te mai considere lumea rockerita laughing?
de febra nu scapi..eu cel putin nu scap nici odata cu una cu doua laughing, cui pe cui se scoate daca ma intelegi ce vreau sa zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuzam,dar nu are legatura cu Dragoste si sex.

| knoxfcsb a răspuns:

Lasa id si vbim:* ca e mult de explicat