| xXkenzorXx a întrebat:

E adevarat ca Death Metal este stilul de melodie al Diavolului?

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

1. Nu cred ca e adevarat.
2. Daca acest stil de muzica arata mai.''vulgar;; sau ''seprios'' nu inseamna ca este tipic diavolului.
3. Diavolii nu asculta muzica.

| xXkenzorXx explică (pentru Konata):

Nu am zis ca Diavolii nu ascullta muzica, ci acest stil de muzica il infatiseaza pe cel rau....La asta ma gandeam...

| Konata a răspuns (pentru xXkenzorXx):

Pai nu, nu cred. Este un stil care are ca ''logo'' sa spunem asa infatisarea diavolului sau cranii( lucruri care te dug cu gandul la satana).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Konata):

Mi-e interesant. De unde știi că "diavolii" nu ascultă muzică? Îngerașii cântă la harpe muzică divină pentru dumnezeu. Dracii, și ei au nevoia de a-și încânta timpanele. 50-50

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Metalbrain a răspuns:

Depinde de melodii...De exemplu, pana si solistul de la Slayer a recunoscut ca el crede in Dumnezeu. Intr-adevar, au si ei niste melodii cu niste versuri cu care chiar nu sunt de acord si, in fine, faza e ca poti asculta ce e bun din fiecare gen.Cred ca trebuie doar sa le eviti pe cele cu versuri aiurea.
Adica take a look la manele: vorbesc numai despre dusmani, bani, tarfe si mare parte din lucrurile interzise in decalog, iar de muzica lor nu spune nimeni ca ar fi impotriva moralei crestine.