| DyanneDyyD15 a întrebat:

In urmatoarele zile o sa am probele de admitere a liceului pedagogic, vocational, si ca de obicei fac totul pe ultima suta de metri. Am nevoie de cantece din clasele I-VIII, urgent, va rog, cat mai multe daca puteti.

Răspuns Câştigător
| rememberme24 a răspuns:

Aproape toate colegele mele dau tot la vocational,deci uite la ce cntece s-au gandit ele:Tu ardeal,Bardul din Mircesti,Desteapta-te romane,Foaie verde lamaita,La oglinda,Oda bucuriei,Somnoroase pasarele,Pe langa plopii fara sot,Stelele-n cer,Noi suntem romani,Tu ardeal,Treceti batalioane, M-a facut mama oltean, Marsul lui Iancu, In padurea cu alune, Luncile s-au desteptat, Coborai din deal in vale, Stefan Stefan domn cel mare...
Uite un pont:gandeste-te la cat de bine te pricepi la muzica si alege cantece mai usoare(chiar si din I-IV)pe care sa le canti perfect si sa impresionezi comisia
Bafta!happy

1 răspuns:
| Onissy a răspuns:

Profa mea de muzica ne punea sa scriem/transcriem cantece pe un caiet separat.Am cantece in el cam din clasa a V-a. Uite cateva :"Bardul din Mircesti","La moara la Dorohoi","Hora unirii","Noi suntem romani","Sara pe deal","Pe langa plopii fara sot ", Eu sunt Barbu Lautaru","Dansul plin de veselie/Samba florilor","La oglinda","Oda bucuriei","Fata de pastor","Andri popa","Desteapta-te romane".
Sper ca te-am ajutat happy