| Lauracamelia a întrebat:

Ce fel de cantece as putea invata pentru probele de admitere de la liceul pedagogic Bacau?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

La proba de aptituini muzicale ti se cere, pentru verificarea auzului muzical si a aptitudinilor interpretative ", intonarea unui cantec dintr-un repertoriu de 5 cantece invatate in clasele I-VIII.
Sugestii pentru repertoriu de cantece (clasa a VII-a si a VIII-a) gasesti la paginile 10 si 17 din link-ul :http://www.isjcta.ro/......VIII-a.pdf

| Lauracamelia explică (pentru alessia5158):

Multumesc frumos!

| Lauracamelia explică (pentru alessia5158):

Dar care ar fi cel mai bun cantec? Ma poti ajuta? Te rog!

| alessia5158 a răspuns (pentru Lauracamelia):

Nu trebuie sa alegi un cantec sau altul din cele enumerate in link-ul pe care ti l-am dat--- acelea sunt doar exemple! Alege-ti din cele invatate la scoala care-ti place si care se potriveste cel mai bine calitatilor tale vocale(nu exista "cantec "bun" sau cantec "rau", ci calitati vocale si interpretative!)

| Lauracamelia explică (pentru alessia5158):

Multumesc pentru sfat!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| JackBoston a răspuns:

Slayer-angel of death