| alexwwww a întrebat:

Helaw, am nevoie de un sfat Mi-am cumparat saptamana trecuta o chitara electro/acustica (prima chitara) nu stiu am inceput sa invat online si un prieten mi-a aratat acordurile le-am prins dar nu stiu tot ce vreau sa cant la ea iese aiurea ( piese cu 2 acorduri) sau mi se pare mie si ma simt descurajat E normal sa te simpti asa la inceput si merita sa continui sa invat online?

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

E normal sa nu-ti iasa nimic, nu trebuie sa te descurajezi. Pentru a ajunge un chitarist bun trebuie sa muncesti ani la rand, n-o sa-ti iasa nimic la inceput, dar peste cativa ani o sa razi de cum erai acum.

2 răspunsuri:
| lavinia06 a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un profesor

| TheMetal a răspuns:

Este normal sa nu iti iasa si sa te dai cu capul de pereti cand auzi cum ti se screme chitara in mana. dar nu poti fi bun di prima. cum a zis si Thunderstruck trebuie sa repeti mult timp, si daca iti place sa canti la ea... repetatul n-ar trebui sa fie o problema. Poti sa mergi si la un profesor daca vrei. Nu trebuie sa lucrezi autodidactic. happy