| TDGMeebu a întrebat:

Hello! Mi'am adus aminte de o melodie veche cu versurile in genul"

"Suzana, eu te spun lu' mama, mi'ai furat banana..."

Imi poate spune cineva cum se numeste si cine o canta si eventual un link cu video-ul?

Mersi mult! happy

20 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Valahia - Banana.

| cotzobel a răspuns:

Ha ha laughing ce amintiri mi.ai trezit...pe mine ma mai cheama si Suzana, iar pe prietena mea cea mai buna o cheama Roxana.cum mergeam in oras cu ea si cu alte fete, toti care ne cunosteau strigau: "roxana si suzana mi.au furat banana"laughing. mereu m. a amuzat melodia asta. aveam 14-15 ani. ce repede a trecut timpulsad

| TDGMeebu explică:

@amibotea am 12 ani... stiu cand eram mica o ascultam si o stiam pe de rost laughing

| betty17 a răspuns:

Valahia-banana. e super veche dar e simpatica melodialaughing

succes

| poechce a răspuns:

Valahia o cântă.
Imediat şi link-ul.

| poechce a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=tGN6YNXUwW8
Valahia-Banana se numeşte.

:* Ce o mai ascultam când eram mai micuţăăă.

| madycoco a răspuns:

Valahia

| Oktavian a răspuns:

Ca sa vezi versurile acceseaza http://www.versuri.ro/versuri/keiig_valahia+banana.html acolo este si melodia

| alexutzu00791 a răspuns:

Ehe...cati ani ai? Valahia o canta, Treistariu si cu un tap barbos. Tocmai mi ai trezit niste nostalgiilaughing

| Яùxsi a răspuns:

Valahia laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe google

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Valahia- Banana:D
http://www.youtube.com/watch?v=tGN6YNXUwW8

Ce vremuri frumoase...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treistariu... probabil... da el

| vincze a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=tGN6YNXUwW8

Se numeste trupa:Valahia