| ChipDE a întrebat:

Hello there,
Catre cei inteleg ceva despre concerte live sau live events.
Suntem o trupa din Germania ce dorim sa concertam in Romania, iar peste tot este mentionat "Protocol". Imi poate spune cineva la ce se refera acest "Protocol"? Pentru ca eu am dat peste alte tipuri, dar nu unul ce poate fi folosit la un Eveniment.
Multumesc de pe acum. Cel ce imi da un raspuns bun isi i-a funda.

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Luati-va impresar.

| ChipDE explică (pentru express11):

Express11, am cerut un raspuns de la cineva care se pricepe in acest domeniu, nu un raspuns dat pentru a aduna puncte. Chestia cu impresarul este deja alta poveste. Sincer, nu ai de ce sa te simti jignit daca o faci.

| express11 a răspuns (pentru ChipDE):

Nu ti-am dat raspuns pentru puncte, nu ma intereseaza punctele, da impresarul are caile lui de a lua legatura cu organizatorii, sau sa gasesca organizatori pentru un concert.bafta.

| ChipDE explică (pentru express11):

Concerte am gasit eu singur. Nu am intrebat cum sa gasesc concerte, am intrebat ce e un Protocol in acest context. Am gasit deja 5 concerte, in Vestul si Sudul Romaniei, dar nu inteleg ce este un Protocol in acest caz.