| ℜëßëℓå a întrebat:

Hey! :3 Vreau sa compun o piesa. Momentan lucrez la versuri, dar si la muzica. Deci stiti niste aplicatii bune (online, fara download si sa fie gratis), ceva cu studio de muzica sau instrumente virtuale. Pana acum am gasit pe vreo doua aplicatii cu studio: AudioSauna si Soundation Studio si vreo patru aplicatii cu instrumente: Virtual keyboard, Virtual Piano, Virtual Guitar si Notessimo. Dar am nevoie de cat mai multe. Mai dati-mi si mie idei de aplicatii din astea. Mersi, :*! A, si sa nu uit de fundita, la cel mai bun raspuns!winking

9 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Virtual, virtual, virtual...tu vrei să compui muzică sau chestii virtuale?
Pune mâna pe o chitară, pe un pian, pe un fluieraș ceva și învață să cânți dacă vrei să faci muzică.
Muzica nu se face din taste.

| ℜëßëℓå explică (pentru Wøodenpints):

Da, as vrea eu. Spune-i si mamei mele asta! Ea nu vrea sa imi cumpere instrumente. Presupun ca ar trebui sa astept pana la Craciun sa ii cer asta pentru ca numai atunci imi ia orice imi doresc. In fine, nu m-as mira daca mi-ar da doar o amarata de chitara de jucarie... confused

| Wøodenpints a răspuns (pentru ℜëßëℓå):

Ce tragedie pe capul tău. Părinții îți iau ce vrei tu DOAR de crăciun. Mare necaz...

| ℜëßëℓå explică (pentru Wøodenpints):

Daa....ai vazut! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de cat, ai idee ce inseamna muzica? daca da. te rog sa scrii ce trebuie sa faci atunci cand intalnesti semnul # pe portativ

| ℜëßëℓå explică (pentru anonim_4396):

Da, asa este, recunosc, nu stiu multe lucruri despre teorie deoarece intru abia in clasa a sasea anul asta, iar in generala, pe invatatoarea noastra nu o interesa sa ne predea despre muzica, ed. civica, arta plastica, istorie, geografie etc. Nu o interesa decat sa ne indese pe gat matematica si romana. Asa-i, nu stiu multa teorie, dar ceea ce ne-a predat in clasa a cincea am retinut pentru ca muzica e una din materiile care sincer, nu ma fac sa adorm la mijlocul orei...In fine, muzica era tot ce aveam de cand eram mica. Multi imi zic sa ma las de muzica, dar altii ma incurajeaza si imi spun ca am talent. Nu stiu pe cine sa cred, dar stiu un lucru, stiu ca voi continua pe drumul asta, fara muzica viata mea ar fi imposibila. Muzica m-a ajutat sa trec printr-o depresie. Muzica m-a ajutat sa nu mai sufar dupa atatea persoane false pe care le-am cunoscut si in care am avut incredere. Si stii ce? Nu ti-o spun cu rautate, dar tu stii ce e muzica? Sa stii ce e muzica nu inseamna sa inveti bine la materia asta, ci inseamna sa o simti, sa ii simti armonia si sa plutesti intr-o alta lume. Eh, ok, deja am devenit cam siropoasa laughing In fine, stii ce vreau sa zic, nu? Si apropo, legat de diezul ala, am citit candva ceva pe net, nu mai stiu, era ceva cu sunete enarmonice...

| anonim_4396 a răspuns (pentru ℜëßëℓå):

Draga mea prietena (virtuala ) iti dau dreptate dar o sa-ti raspund tot cu o intrebare tongue ce parere ai despre muzica populara, despre manele si muzica clasica?

| ℜëßëℓå explică (pentru anonim_4396):

Muzica populara, imi place, muzica clasica, o ador, iar manele...NICI SA NU AUD! sincer, nu suport manelele (fara suparare in caz ca tie iti plac ).winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru ℜëßëℓå):

Mai jos iti dau un clip sa-ti dai cu parerea, te rog sa asculti pana la cap si sa-mi spui daca sunt profesionisti
http://www.youtube.com/watch?v=japGwFK7a7k