| HopeAndDream a întrebat:

Hey! Am nevoie de niste melodii cu acorduri pentru chitara electrica. Fara taburi pentru ca nu le inteleg.

Răspuns Câştigător
| Raynn a răspuns:

Daca vrei sa folosesti distors, melodiile cu acorduri nu suna foarte bine pe electrica pentru ca sunt formate din terte mici/mari care au o anumita disonanta amplificata apoi de efectul distortion. Melodiile cu power chorduri suna mai bine pe electrica din cauza intervalului perfect si sunt si mai usor de cantat pentru incepatori.
Daca vrei totusi ceva cu acorduri si daca stii pozitile cu barree pentru ele, atunci iti recomand boulevard of broken dreams.
Daca vrei cu power chord atunci poti invata riffu principal din Enter sandman sau Breaking the law de Judas Priest.