| Akadad a întrebat:

Hey! Caut două piese muzicale mai vechi, iar singurele detalii pe care le știu sunt doar unele detalii din videoclipuri.

Prima era o piesă romantică, ceva mai tristă dacă nu mă înșel... in care un băiat cumpăra in fiecare dimineață ceva de la un magazin mic, iar iubita lui îl aștepta în stație (ulterior ea îl părăsește, iar el își continuă viața cu fata de la acel magazin).
Din a doua piesa nu-mi amintesc prea multe, doar un motor, niște mașini... un videoclip realizat seara, cred că cel care cântă pasează un joint la o tipă ( nu mai știu exact genul muzical).

1 răspuns:
| gabby78 a răspuns:

"Unde ești, iubirea mea" de Holograf (1986) - În videoclip, un băiat cumpără în fiecare dimineață cafea de la o cafenea, iar iubita lui îl așteaptă în stație. În cele din urmă, ea îl părăsește, iar el începe să se întâlnească cu fata de la cafenea.