| Bii26 a întrebat:

Hey!
Era un dans...nu stiu cum se numeste...si as vrea melodia.
O sa va explic cumva: se dansa in perechi si fiecare intra unul pe sub mainile unei perechi si se puneau la coada. N-am explicat bine. Dar e un dans pe care il vreau neaparat.Adica melodia.
P. S.:FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| BubbleA a răspuns:

Posibil să fie:
Rednex-Cotton Eye Joe
http://www.youtube.com/watch?v=XDdlHmzIdn8

6 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Cumva podul de piatra sau brasoveanca?thinking

| ioana1704 a răspuns:

Poate fi brasoveanca sau vreo melodie italiana "Zuppa Romana"

| Skittles19 a răspuns:

Buna.

Cred ca, din spusele tale te referi la dansul Catnagio.

Uite aici un link, este singura melodie pe care am putut sa o gasesc, nu o pot gasi pe cea originala.

Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa!

| PastilutsaCuEfecteLacrimogene a răspuns:

Rednex cotton eyes joe ai explicat destul de bine. fundita?:X:X

| rediana a răspuns:

Brasoveanca?