| Iubesc Limonada a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Cand deschid internetul/Google sau orice alta pagina totul este mult mai mic. Mi s-a micsorat scrisul.

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Ca sa se mareasca scrisul apasa pe Ctrl si + (plus) simultan si da cat de mare vrei scrisul. Daca este prea mare scrisul atunci procedezi la fel numai ca, de aceasta data, mergi pe - (minus). Mult succes si multa sanatate.

22 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Ţine apăsat pe Ctrl şi mişcă de rotiţa de la mouse.
Sper să te ajute!

| Dannyjj a răspuns:

Incearca sa tii apasat ctrl si sa dai de rotita de la mouse in sus.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1. Tine apasat ctrl si misca rotita mouse-ului in fata. 2. Tine apasat ctrl si apasa tasta plus(+). Succes si numai bine!

| allleeeee a răspuns:

Apasa pe Ctrl si 0 (zero).

| UNfriendLY a răspuns:

Deschizi o pagina si in timp de tii apasat pe ctrl apasa tasta + de mai multe ori si mareste scrisul, automat pe ctrl+minus face pagina/scrisul mai mica/mic

mira
| mira a răspuns:

Tasteaza concomitent ctrl si plus+.

| Piticaaa a răspuns:

Simplu, deschizi pagina si ti apasat pe Ctrl, in timp ce faci asta invarti din rotita de la mouse.

| Am Muzica In vene a răspuns:

Apasa Ctrl(stanga), tine apasat si invarte roticuta aia de la mouse(nu-mi amintesc cum ii zice).
daca functioneaza da-mi Funda pls

| Magnific a răspuns:

Da clar.pai incearca cand accesezi o pagina sa ti apasat pe "CTRL din stanga ta si invarte scrolul de la mouse ala din mijloc si o sa veziwinking bafta

| chucky_8545 a răspuns:

Daca folosesti Mozzila :
[din bara de unelte] Vizualizare > Marime Text > Micsoreaza

Sau, pur si simplu apesi CTRL si -!happy

| ANNAx44 a răspuns:

Hey! E foarte simplu! tine apasat ctrl si da de rotita de la mouse!

Cu placere happy

| ANNAx44 a răspuns:

Pai! Tine apasat CTRL apoi da de rotita la mouse!

Foarte simpluwinking!
Cu placerebatting eyelashes. Fundita te logbatting eyelashes?

| SRB a răspuns:

Daca folosesti firefox deschidel apasa cobminatia de taste CTRL + 0 si textul revine la normal. In celelalte browsere nu stiu daca functioneaza combinatia.

| malynn a răspuns:

Buna! Cred ca ai umblat la marimea scrisului. Apasa si tine apasat Ctrl dreapta si invarte de rotita de la mouse pana cand crezi tu ca este mai bine.
Mult norocbig grin

| alienware a răspuns:

Stiu eu raspunsul, apasa pe tasta CTRL din stanga tastaturi de jos si dupa aia dai din rotita de la mouse, mult succes astept funda :*

| Micutu23 a răspuns:

Tine apasat pe Ctrl si roteste scrol-ul de la mouse pana la dimensiune dorita.

Daca am fost de ajutor, da te rog fundita ( Am un pariu de castigat).

| 0214 a răspuns:

Sau apesi ctrl din stanga si butonu (+) dac nai scrol la mous big grin

| Ðεεα • ♥ a răspuns:

Bunăăă!
Păi dă repede CTRL şi rotiţa de la mouse, in faţă sau spate, depinde cât de mare îl vrei!

| Lolicika a răspuns:

Daca vrei sa maresti scrisu deschide pagina si apasa ctrl ++ si ca sa micsorezi ctrl-- (apasa in acelasi timp)

| deeyutzikprintzesik a răspuns:

Dai acolo in clot unde scrie 100%

| gabygabriel a răspuns:

Ai unblat la setarile google dar nu-i nimic se poate repara mi s-a intamplat si mie.Deschide internetul uitate in partea dreapta sus si apasa pe pagina si mai jos iti va apare zoom pune sageata pe zoom si iti va apare 400%, 200% si altele si tot dai pe ele pana iti vei gasi marimea ideala eu o tin pe 100%. succes

| adytza_2372 a răspuns:

Uite eu zic ca asa e... dai ori ctrl+plus sau ctrl si dai in fata de scrollu de la mouse