| SalvatoreLeon a întrebat:

Pentru cunoscatori in acest domeniu, aveți idee in medie/aproximativ, cat caștigă un lautar la nunți,cluburi, și ma refer la cei care canta la clarinet, tobe, tarabana etc?

Funda pentru cine ma ajuta! La mulți ani!:*!

2 răspunsuri:
| PiruiAndrei1994 a răspuns:

Pai frate eu am un var care este lautar! Acum 3 lui am fost la nunta si a cantat el! Impreuna cu formatia toata au strans 800 eur! Funda PLZ!

| Rose2005 a răspuns:

Pai. depinde daca oamenii sunt incantati. Sunt petreceri la care oamenii sunt asa de incantati ca arunca cu bancnote de 100 lei in ei. Deci, un lautar bun castiga cam : minim 300 lei.
un lautar mai josnic cam : 100-200 lei
Sper ca te-am ajutat. Funda?