| AlexManson143 a întrebat:

puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi? Ma duc la colindat cu niste prieteni si nu prea stiu ce colinde sa cant la chitara, am nevoie doar de niste nume de colinde si niste acorduri

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Daca deja sti sa canti la chitara poti cauta pe Google niste colinde. Daca doresti si notele atunci mai bine cauti in engleza.Ai mai multe sanse sa gasesti gratis partituri pentru chitara.Colinde:O ce veste minunata, O brad frumos, etc.Vezi ce gasesti.Cauta pe site-uri romanesti, dar pe cele straine sigur gasesti gratis. Daca chiar te pricepi iti va fi mai usor sa gasesti partituri pentru pian.Eu sunt sigura ca vei gasi si pentru chitara gratis, dar pe site-uri din alte tari. Poti si cumpara partituri sau daca sti sa canti foarte bine ajunge doar sa asculti un colind si sa-l poti canta. Daca vrei sa stii ce le-ar place sa auda, atunci e simplu.Canta colinde cunoscute in tara, dar si cele din America.Depinde la cine colinzi.Alege un colind cum ar fi O ce veste minunata si unul mai vesel, mai alert.Iti urez mult succes! Alege colinde cunoscute si ce-ti place tie.Cum am mai zis poti alege colinde romanesti, dar si straine.Totul e sa fie cunoscute.Dar daca poti compune un colind canta-l si pe al tau...

| AlexManson143 explică (pentru CARMENCITA):

Va multumesc mi-ati fost de mare ajutor big grin:X:Xbig grinbig grinbig grinbig grin

1 răspuns: