| IonIonut a întrebat:

Hey.TPU., stiti cumva ce timbru vocal are Shakira?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altista.

3 răspunsuri:
| cristinel98 a răspuns:

Timbrul vocal inconfundabil si miscarile de dans halucinante, devenite reprezentative pentru pasionala columbiana, i-au adus Shakirei o pozitie de top atat in randul celor mai apreciate nume din industria muzicala internationala, cat si intre cele mai senzuale artiste ale ultimului deceniu. Alaturi de 7 albume vandute in peste 60 de milioane de exemplare, palmaresul artistei include si o colectie impresionanta de premii ce reuneste nu mai putin de 142 de trofee si distinctii printre care 2 premii Grammy, 7 premii Latin Grammy, 3 premii Billboard Music, 12 distinctii primite in cadrul ceremoniilor Billboard Latin Music Awards, 6 trofee MTV si 4 World Music Awards, plus alte 260 de nominalizari la diferite categorii sau premii ale industriei muzicale internationale. Dupa succesul rasunator al piesei „Whenever, Wherever" lansata in 2001, Shakira a stabilit record dupa record, „Underneath Your Clothes", „Que Me Quedes Tu", „The One", „Las de la Intuicion", „She Wolf", „La Tortura" cu Alejandro Sanz sau „Beautiful Liar" alaturi de Beyonce fiind doar cateva dintre hit-urile number one ale divei latino. Sper că te-am ajutat.

| IonIonut explică (pentru cristinel98):

Asta stiam si eu dar ma refeream la numele timbrului..cum ar fi, sa spunem "Mezzo Soprana", pe care o are Jessie J. Dar pe mine ma intereseaza la Shakira! big grin

| LanaSpectrum a răspuns (pentru IonIonut):

Jessie J e deeeeparte de a fi mezzo-soprana, iar Shakira canta in Coloratura contralto. Cel putin asa imi pare...