| aℓèè a întrebat:

Vreau si eu niste melodii noi (interepreti romani,rihanna, floRida s.a). Primul raspuns primeste funda!:*

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Http://top50.jurnalul-meu.com/#more

1. Alex Velea - Minim doi
2. Eli feat. Kamelia - Vara rece
3. Tacabro - Tacata, Tacata
4. Connect-R - Vara nu dorm
5. Fly Project - Back In My Life
6. Alexandra Stan - Lemonade
7. Corina - A ta
8. Siella - Love in the air
9. Kamelia vs. Dj Asher & ScreeN - U Can Do It
10. Mamasita - Zbor
11. Valentin Dinu feat. What`s Up - Sunt Ok
12. R.O.X - Viata-i Frumoasa
13. Skizzo Skillz - Tu Eu Ea
14. Antonia - Jameia
15. Sore - Different
16. Body & Soul - Fly With You
17. Allexinno & Starchild - Nada Sem Voce
18. Akcent - Chimie intre noi
19. Leo Rodriguez - Bara Bara Bere Bere
20. Mandinga - Sufletul zambea
21. JAMA feat Frissco - Agamo
22. Smiley - Dead Man Walking
23. Balada Boa - Gusttavo Lima
24. Claudiu Mirea feat Stevie Bass - Nu sunt stresat
25. Dj Sava feat. Misha - Give It To Me
26. INNA feat. Play&Win - INNdiA
27. Puya feat. Cornel Ilie (Vunk) - Altcineva
28. Andrea feat. Gabriel Davi - Only You
29. Cali & El Dandee - No Hay 2 Sin 3
30. Pitbull - Back In Time (prezentat in "Men In Black III")
31. Gotye - Somebody That I Used To Know (feat. Kimbra)
32. Antonia - I Got You
33. Vunk - Scapa-ma de ea
34. Matteo feat Stella - Push It
35. Subcarpati - Balada romanului
36. Laura Pausini - Le cose che non mi aspetto
37. Florrie - Shot You Down
38. Whitney Houston feat Jordin Sparks - Celebrate
39. LaLa Band - Hey You (din Pariu cu viata)
40. Alessia - Everyday
41. Deepside Deejays - Look Into My Eyes
42. Simona Nae - Ciao
43. Alb Negru feat. Ralflo & Rares - Mi-e sete de tine
44. El sueño de Morfeo - Lo mejor esta por llegar
45. Alejandro Sanz - No Me Compares
46. 1Leu - Far Away from Home
47. Pepe - O femeie cat o suta
48. Anca Badiu - Hello
49. Hi-Q - Soare
50. Les Elephants Bizarres - Nu ma opri

Nane - Dincolo de nori cu Vescan
Keo feat. Skizzo Skillz - Miliardar de Vise
Lora - Fara El
Timbaland - Hands In The Air ft. Ne-Yo
Allexinno & Starchild - Tot TU
Airplace feat. Marc Teyra - Drama
Ami - Trumpet Lights
Viky Red - Love You
Berry - Les Passagers
Belinda - En El Amor Hay Que Perdonar
Livia - Lucruri simple ( Cover )
Anda Adam - Say Goodbye
Annely Cole - Destination Unknown
Coldplay - Princess Of China ft. Rihanna
The Wanted - Chasing The Sun
Tulisa - Young
Agnes - One Last Time
Keane - Sovereign Light Cafe
Mr.Alama & Ligia - Greek Lover
That`s Right feat. Alexandra Dinu - Sueno d`Amor
Loreen - Euphoria (castigatoare Eurovision 2012 din Suedia)
Gym Class Heroes: The Fighter ft. Ryan Tedder
Kylie Minogue - Timebomb
Flo Rida - Whistle
Flo Rida - Wild Ones ft. Sia
Flo Rida - Run ft. RedFoo de la LMFAO
Flo Rida - Hey Jasmin
Rihanna - Where Have You Been

18 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Corina- A ta
Kamelia- Vara rece
Inna- Tu si eu
Alex Velea- Minim 2
- Cand noaptea vine
Connect-R- Vara nu dorm
Vunk- Scapa-ma de ea
Antonia- Jameia
Holograf- Act de departe
Smiley- Dead man walking
FloRida- Whistle
Chris Brown- Don't wake me up
Rihanna- Princess of China
Fun- We are young
Carly Rae Jepsen- Call me maybe
Rihanna- where have you been
Loreen- Euphoria
... happy

| MrAngelus a răspuns (pentru BiiaSM):

Mda, app, se pare ca n-ai inteles ce vroia sa spuna. Interpreti romani + Flo RIda + RIhanna etc.

| aℓèè explică (pentru MrAngelus):

Ms k ai facut-o sa inteleagawinking :*si multumesc pentru melodiilove struck

| MrAngelus a răspuns (pentru aℓèè):

Npcwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Queen - The Show Must Go On
http://www.youtube.com/watch?v=fBOvOatPqnY

E nouă. A apărut în 1991 în UK şi în 1992 în US.

| aℓèè explică (pentru anonim_4396):

Daca traiesti in trecut...cred si eu ca e noua:d

| anonim_4396 a răspuns (pentru aℓèè):

Da. Trăiesc în trecut. Mănânc mamauţi prăjiti, vânez cu suliţa şi locuiesc într-o peşteră. N-ai auzit până acum de "sarcasm"?

Ca să fie clar. Tot ce îmi spui tu acolo cu "trăieşti în trecut " nu te face nici mai deşteaptă, nici un mai bun critic muzical. Melodia aia, deşi este veche, este legendară. O ascult de câţiva ani şi tot mi se pare epică. Va rămâne legendară şi peste 95.595.441.955.999 de ani pentru că face parte din "muzica adevarată".
Muzica asta adevarată nu cuprinde şi ce ai cerut tu. Acelea sunt piese de căcat, comerciale şi cu versuri banale. Le asculti 10 zile, după care îţi sufli nasul pe ele. Asta-i diferenţa.

Şi ba da. Gusturile se discută.

| aℓèè explică (pentru anonim_4396):

app:nu mi s-a parut nimic sarcastic la ce ai scris tuwinking.Si da, normal ca imi place melodia aia si chiar nu era nevoie sa mi-o spui pentru ca deja o stiu.Eu am cerut melodii noi(chiar daca cele de acum cativa ani vor ramane mereu apreciate. Tine-ti 'sarcasmul' pentru tinewinking!

| anonim_4396 a răspuns (pentru aℓèè):

Am vrut să îţi arăt că este irelevant să ceri melodii noi.

Nu meriţi să asculţi Queen, dacă apreciezi muzica house. Şi puţin mă interesează dacă ştiai sau nu melodia. Căcaturile pe care le asculţi îţi definesc personalitatea.

| aℓèè explică (pentru anonim_4396):

Si vocabularul tau ce defineste? Auzi...las-o balta! Nu cred ca am facut nimic rau daca am cerut niste melodii noi pe care vreau sa le descarc pe telefon(p.s:pe cele celebre le am dejawinking ) si nu ai dreptul sa imi critici gusturile.Crezi ca daca ascult si muzica pop sau etc nu pot asculta si soft?

| anonim_4396 a răspuns (pentru aℓèè):

Asculţi ce vrei. Mă interesează câtuşi de putin. Cât despre vocabularul meu, te deranjează că spun "căcaturi"? E cuvântul ce defineste perfect acest gen de muzică. Pot să spun şi "rahaturi" şi chiar mai mult, dar mi-e frică că vei începe să plângi.

Încercă alt cusur de-al meu, depistat de tine care sa mă impresioneze, pentru că în cot mă doare de părerea ta despre cuvintele pe care le folosesc. Dacă ai noroc, poate nu am scris textul corect din punct de vedere gramatical. Deşi, mă îndoiesc de asta. Alte argumente puerile?

| aℓèè explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt de acord cu tine.Ba chiar vad ca nu te doare in cot despre parerea mea daca incepi o conversatiewinking si imi ceri si alte argumente 'puerile' auzi...pai poate m-am pus cu cine nu trebuie...scuzati-ma daca sunteti mai in varsta, va inteleg. Dupa cum se vede, parerea nu v-o poate schimba nimeni.Eu RESPECT muzica veche fiindca am crescut cu ea in casa, dar daca pe cea din zilele noastre o numiti 'cacaturi', atunci ce mai spuneti despre manele?:o

| anonim_4396 a răspuns (pentru aℓèè):

Nu ascult manele. Ascult rock. Nu ştiu cât de în vârstă sunt faţă de tine. Am 17 ani.
Am început conversaţia din plictiseală, nu pentru că îmi pasă ce crezi despre mine; aş fi chiar ipocrită să pun preţ pe o opinie făcută online. De fapt, nu pun preţ nici pe cele din viaţa de zi cu zi. Sunt lucruri mult mai importante pentru care să îmi fac griji. Bănuiesc că asta se aplică şi în cazul tău.
Şi de ce să îmi schimb părerea? Nu văd nicio necesitate în asta.
Poţi să îmi spui cât vrei că îţi place muzica veche, sau cea comercială. Este problema ta, cum am mai zis.

| aℓèè explică (pentru anonim_4396):

Nici eu nu ascult manele.Imi place si rockul.Nu esti in varsta fata de mine.Multi inainte!
Corect!winking

| aℓèè explică (pentru aℓèè):

App:esti fata?