| MyWorld a întrebat:

Hi all!
De multe ori m-am intrebat cum as putea deveni un star (cantaret). Imi place la nebunie sa cant si am scris cateva melodii. Deci intrebarea mea este: Cum as putea deveni cantaret si ce imi trebuie pentru a deveni asa ceva?
Multumesc enorm de mult celor care ma vor ajuta! Dau funda si voturi la restulbig grin

Răspuns Câştigător
| andreutza11 a răspuns:

Foarte bine ca ai astfel de gandur... urmeaza cativa pasii de aici si poate, cine stie vei fii un star:
1. Fii sigur, ca ai ales profesorul cel mai bun, care sa te invete sa tii o anumita nota lung sau etc( ce mai fac profesorii de canto)
2. Daca ai ureche muzicala si un glas minunat profesorul sigur te va duce pe la spectacole etc...
3. La spectacol sigur se va afla un cantaret ceve ( ex. Andreea Balan)! Dacaiii place cum canti, poate cine stie te va alege sa canti cu ea/el...depinde!
4. Apoi usorul cu usorul, incepi sa devii un star : dar tine minte, ca sa poti deveni un star trebuie sa ai toate calitatile necesare cum ar fi:
-Foarte bun la cantat
-Sa canti frumos la orice instrument muzical ce iti pica in mana
-Sa te misti bine
-Sa acorzi multa atentie tuturor explicatiilor profesorului
-Sa ai talent
Si cred ca, cam atat! Mult succes!

5 răspunsuri:
| ALice_4674 a răspuns:

Ia camera video si inregistreaza-te apoi pune video-ul pe youtube.Cine stie ce vedeta te va descoperi plus ca Justin Bieber nu e singurul care a fost descoperit prin intermediul youtube-ului. Mai sunt si cody simpson, avery, jasmine villegas, greyson chance, jordan jansen, jessica jarrell

| melyyy a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai vocewinking si poti posta pe youtube cateva filmari cu tine cantandbig grin asa au fost descoperiti majoritatea cantaretilor, prin intermediul youtube-ului.
Bafta:X

| andreylarentiu a răspuns:

Ai aici pasii pe care trebuie sa ii urmezi www.zuum.ro/pagina.php?id=477

| iLovedYou96 a răspuns:

Pai ai cateva pasuri de urmat:

1.mult exercitiu cu vocea

2.bani (cred)

3.sa ai cu adevarat voce

sunt intr-o stare la fel ca a ta!
dar sa stii ca aceste lucruri trebuie sa le faci:
Pai prima oara te duci la casele de productie faci nise orale, iti faci un cd, dupa care te duci la televiziuni si faci felatii pe la toti directorii si te dau pe post, dupa care mai iei odata toata lista la rand sa nu te uite si asa vei reusii in ceea ce iti doresti. mult succes in ceea ce faci si sper sa te vad printre legendele muzicii!

| mihu_7979 a răspuns:

Salut! happy
ca sa devii un "star asa cum tu iti doresti in primul rand trebuie sa ai bani. [multiii big grin],
in al 2-lea rand trebuie sa ai pile prin televiziune. ceva. happy astept un fundooi micuts puppy dog eyes
pa-pa