| ღDixiine00 a întrebat:

Hi TPU happy! Am o intrebare. de ce de fiecare data cand cant o melodie in engleza, ma incurc in versuri si raman in urma? Am o melodie preferata si o cant de aproape o luna si tot ma incurc in versuri. Stiu engleza, ador engleza la nebunie, dar de ce ma incurc? Chiar nu-mi explic. Cand trebuie sa cant mai repede in engleza, ma incurc, ma balbai, si chestia asta ma enerveaza la culme! Funda.

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

E normal sa te balbai putin, toti o facem, nu e limba noastra naturala si nu suntem si nu vom fi niciodata pe deplin familiarizati cu ea. Ce trebuie tu sa faci e sa citesti versurile de cateva ori (nu sa le canti) si cand le canti, fa-o pe fragmente, exerseaza acolo unde te incurci pana cand memorezi bine versurile si se acomodeaza limba cu acordurile respective.Succes happy

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ღDixiine00 explică:

Multumesc frumos tuturor pentru raspunsuri. Apreciez happy!

| Spiridushaaa a răspuns:

Repetal repede de mai multe ori dar singura fara melodie