| GruzieSmile a întrebat:

Hi! Vreau sa`mi cumpar cumpar chitara pentru o incepatoare este mai bine acustica sau electro acustica?

8 răspunsuri:
| Insanity a răspuns:

Pai depinde de cat de repede inveti tu, sunt unii oameni carora le ia destul de mult timp sa se obisnuiasca, daca tu retii repede, ia'ti una electro acustica, daca nu, ia'ti una acusticahappy

| RXN a răspuns:

Eu, personal, am de la inceputul inceputurilor una electrico-acustica si nu mi-a fost deloc greu sa invat pe ea. Sfatul meu e sa-ti iei una electro-acustica, nu e musai sa o conectezi la un amplificator, dar mai stii cand te apuca?laughing
Spor la invatat.>big grin

| deleuandrei a răspuns:

Pentru incepatori e mai buna acusticawinking

| Blackberry^^ a răspuns:

Clasica este pentru incepatori! Poti si pe acustica dar... ar fi mai bine sa incepi pe clasica!
Funda?

| sergiuflore a răspuns:

Pentru inceput e foarte bine sa iti iei una acustica. Iti formeaza degetele mult mai repede decat cea elctroacustica, desi la inceput ti se pare un calvar. Bafta!

| CarlaD a răspuns:

E mai bine sa-ti iei una Clasica deoarece are corzile mai moi si te obisnuiesti mai repede

| cat_7753 a răspuns:

O chitara rece ar fi mai potrivita.[acusticalaughing]

| nazihooligan a răspuns:

Eu zic ca daca vrei sa bagi dupa la electric solo mai bine electroacustica si nu d alta dar o sa t obisniesti dupa mai repede cu electrica