| Alissonn14 a întrebat:

House sau Rock? Ce este muzica house pentru voi? Ce inseamna muzica rock pentru voi?

Răspuns Câştigător
| DarQueen a răspuns:

Ok, uite părerea mea.
Aleg ROCK, deoarece chitara înseamnă muzica pentru mine. În plus, versurile, de regulă exprimă sentimente, trăiri, mesaje, idei.
HOUSE, consider că e doar zgomot industrial, nimic „muzical", definiția house-ului: 3 versuri și o strofă repetată la infinit(valabil la români). Nu desprind niciun sentiment, mesaj, dintr-o piesă house, decât o durere de cap.
Asta e părerea mea. happy

5 răspunsuri:
| EnterSandman a răspuns:

Inca un subiect la fel ca a pitipoamcei alea? laughing
n-am chef sa bag sute de randuri sa va explic de ce caracterizez eu muzica house ca fiind un ca*at cat capu lu' Inna de mare...
Si muzica rock, mai are rost sa zic ceva?
scurt si la obiect, Rock On!
\m/ \m/ \m/

Răspuns utilizator avertizat
| DarQueen a răspuns:

Mulțumesc că apreciezi muzica bună!
>big grin

| EVERYBODY a răspuns:

Rock-ul e mai mult decât muzică...e un stil de viața.

| Alissonn14 explică:

Nu am spus ca, compar rockul cu muzica house. Vroiam doar sa stiu ce stil alegeti atat happy