| Agapimu a întrebat:

pentru voi ce inseamna muzica ROCK? >Multumesc:ROCK ON MAN!

Răspuns Câştigător
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Este ca o a doua mamă, o iubim, ne face să zâmbim, să dansăm, să țipăm de fericire, să strigăm în gura mare ROCK ON BABY! IM CRAZY HATERS! I DONT CARE WHAT YOU SAY!
Noi suntem copii ei, haideți s-o apreciem!

8 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Este viata mea. Muzica pe care o ascult imi descrie perfect sentimentele, viata, starea de spirit pe care o am. Cand sunt trist, muzica rock ma face si mai trist, dar ma face sa imi placa uneori asta. (nu sunt emo sau bolnav mintal straight face). Este o muzica buna, muzica adevarata in care nu poate deveni un tanc de 16 ani vedeta peste noapte, muzica neinteleasa de majoritatea cocalarimii puse pe house, dance si manele (Cei care asculta house cred ca cei care dau dislike la video-uri house sunt manelari si invers straight face) Cred ca cei care cred ca rock-ul e muzica Diavolului, sau ca nu e muzica etc. habar nu au ce e muzica. Muzica iti transmite sentimente si stari de spirit, nu aceleasi beat-uri si versuri in fiecare melodie "baby" "I love you" "corason" si cam atatstraight face

| Afdsa a răspuns:

Buna, o muzica buna love struck, ce trebuie ascultata, bineinteles nu de toti cocalarii sau de toate alte specimene pe cale de disparitie laughing.
E genul ala de muzica, care unora li se pare ca cei care asculta asa ceva sunt "nebuni" straight face, apai ce sa mai zic de toata cocalarimea care se inmulteste pe zi ce trece. Oameni cu salam si guta in creierul pe care nu il au.Nu ca as fi rea, dar eu una nu suport manelele de cand ma stiu. Oooo da sunt total de acord cu tine smug \m/!

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Inseamna muzica tineretii mele, inseamna muzica buna, inseamna cele mai frumoase balade, inseamna filmele cu Elvis Presley, inseamna Little Richard, inseamna AC/DC, inseamna Iron Maiden, insemna Scorpions, inseamna Queen, inseamna Europe, insemna Led Zeppelin, insemna Gun's and Roses, inseamna Phoenix, inseamna Cargo,... si multe multe alte formatii care au ramas peste ani la fel de cunoscute si indragite. In general cine este rocker in tinerete ramane un rocker toata viata si va aprecia orice muzica buna, atat moderna cat si clasica.

| Mentaaaaa a răspuns:

Pt mine muzica rock este muzica in care ma regasesc. Orice sentimenta as avea in momentul respectiv acest gen muzical imi da aripi pe aceeasi melodie pot sa plang cand sunt trista si sa rad cand sunt fericita. ROCK ON

| funxhouse a răspuns:

Inseamna viata

| cLeILa a răspuns:

Un qaqat care ii inebuneste pe oameni cu gesturile in dandul rock care il fac, mai exact e ca cum e conterstrike pentru copii

| HELBINSKI a răspuns (pentru cLeILa):

Nu stii ce vorbesti.Muzica rock e si va ramane cea mai tare muzica din industria muzicala.Ea nu se va demoda niciodata!straight face
Fata de muzica dance, house..etc care le asculti o data sau de doua ori si apoi se demodeaza.Muzica rock indiferent de vreme sau de generatie nu se va demoda.

| Termopile a răspuns:

Pai ce să însemne : gălăgie, zgomot, urlete, țipete, zgomot de tobe enervant, ritmuri care te zgârie la timpan,, gât rupt de la dat din el, timpane sparte de la gălăgie, mascareala, prosteala, satanism, nebuneala, pierdere de timp, versuri fără sens și cam atât in principiu.