| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da si mie multe trupe de rock, vreau gen Linkin Park, Skillet, Nickelback, Papa Roach, Breaking Benjamin si Sum-41. Si vreau sa-mi spuneti, trupele astea sunt de genul rock alternativ, nu? thinking Astept cat mai multe nume de trupe puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| SkizoMetal a răspuns:

Slipknot şi Bullet for my valentine fac parte din categoria heavy metal. -.-"
Iar Black veil brides de asemenea, nu este ceea ce vrei tu. Iar pentru întrebarea ta, ai aici o listă lungă: http://www.the-top-tens.com/lists/best-alternative-bands.asp
Sper că te-am ajutat. :)

7 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Când am citit întrebarea şi răspunsurile, o părticică din mine a murit. Inapţi...nu vă mai daţi cu părerea acolo unde habar nu aveţi.

| CautNume a răspuns:

Poate o sa-ti placa si:Evanescence, Korn, Red Hot Chili Peppers, Within Temptation, Vama, Queen, Three Days Grace, Trooper, We Are The Fallen, Queen, 30 Seconds To Mars, Pink Floyd, Rammstein, Nirvana, Nightwish, Metallica, Coldplay, Alice Cooper.

| MarcŞiAtât a răspuns:

In primul rand, diferenta dintre Linkin Park si Skillet e ca de la cer la pamant... daca vrei rock alternativ poti incerca All time low, Mayday Parade, 30 seconds to mars, black veil brides Alternosfera ( trupa romaneasca, dupa mine CEA MAI GENIALA) la categoria de rock nu iti pot recomanda altceva decat Nirvana. In rest ar mai fi Metallica Iron Maiden ( clasic..desigur) Slipknot, Avenged Sevenfold, 3 doors down, misfits, rammstein bullet for my valentine, bring me the horizon. NU se incadreaza toate in aceeasi categorie...

| anonim_4396 explică (pentru MarcŞiAtât):

Felicitări. Ai încurcat subgenurile rock-ului în ultimul hal.

| MarcŞiAtât a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca cumva nu ai observat, am precizat ca le-am amestecat happy

| LovingAdam a răspuns:

Evanescence, Korn, Red Hot Chili Peppers, Mtalica, Black Veil Brides, Asking Alexandria, Nirvana, 3o seconds to mars,AC DC,. Slipknot,,Green Day, Bullet for my valentine, Korn, slayer, skillet.Bon Jovi, Queen

| CapitanPufuletee a răspuns:

Ok..hollywood undead, escape the fate, three days grace, bullet for my valentine