| Danut4 a întrebat:

Imi puteti face un top cu cele mai bune trupe rock?

Răspuns Câştigător
| Fuckin-Battlefield a răspuns:

. Disturbed, dope, rammstein'', demon hunter, linkin parca...astea mi-au venit in minte acum.

47 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu pot face un top dar iti pot spune ca merita sa asculti Queen, AC/DC, Led Zeppelin, Aerosmith, Bon Jovi, Beatles, Pink Floyd, Metallica, U2, Nirvana, Scorpions, Depeche Mode, Greenday, Paramore, Van Halen, Eagles, Jimi Hendrix, The Police, The Rolling Stones, Guns ' N Roses, Dire Straits, Pearl Jam, No doubt, Iron Maiden. Cu siguranta sunt multe pe care le-am omis fara sa vreau. Exista rock de calitate. Eu am ascultat melodiile tuturor celor mentionati pe aici si merita atentie.

| Ilie_Ilinca_1971 a răspuns (pentru Bacemi):

Nu imi vine sa cred! Toti de aici au uitat de KISS! RUSINE!

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Depinde de fiecare...de exemplu pentru mine ar fi cam aşa:
1.System of a down
2.Anathema
3.Therion
4. Eluveitie
5. Katatonia
6.Machine head
7.My dying bride
8.Crematory
9.Pantera
10.Axel Rudi Pell

| rmc1234 a răspuns (pentru eluveitie):

Astea sun niste trupe de prosti

| eluveitie a răspuns (pentru rmc1234):

Desteptu mamei...

| viatadecacatt a răspuns:

Greenday
Three Days Grace
Paramore
Sistem of a down
Slipknot
Endeverafter.

| c0rn3l1uss a răspuns:

1. Led Zeppelin
2.The Beatles
3. Pink Floyd
4.Van Halen
5. Queen
6.Metallica
7. U2

;]

| User a răspuns:

1. Play AJ
2. Casanova
3. L. A.

ah. l-am omis pe puya care s-ar potrivi de minune in trupa Play AJlaughing

| ionut1980 a răspuns:

Rock-ul are si el multe subgenuri, asa ca e greu de realizat asa ceva. Cum spunea si Shin tine foarte mult de gusturi.Clasamentele se pot face pentru numar de albume vandute, concerte, etc

| zzzuperman a răspuns:

Depinde ce gen de rock asculti, eu ascult rock alternativ da mai ascult si un gothic uneori, trupele mele preferate sunt:

1.Nickelback
2.Papa Roach
3.Breaking Benjamin
4.Alter Bridge
5.Hoobastank
6. Nightwish
7.Linkin Park

| Majj a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin bun... daca te referi la comercial, nu te pot ajuta. Daca te referi la calitate, uite:
1. Led Zeppelin
2.AC/DC
3. Pink Floyd

Shin
| Shin a răspuns:

Cam greu... asta tine de gusturi deci fiecare top difera de la persoana la persoana. Asculta, asculta, asculta si o sa-ti dai seama singur ce-ti place tongue
Numai bine, Shinwinking

| misshoolligan a răspuns:

1.AC/DC
2. led zeppelin
3. otep

| rosmery a răspuns:

1.AC/DC
2.Nirvana
3.Depeche mode
4.aerosmith
5.bon jovi
6. apocalyptica

| LuisEdward a răspuns:

WoW singurul loc unde nu sunt manelisti. Daca vreti sa vb dati add luis_devil66

| Welcome.to.my.word a răspuns:

Three days grace
green day
Paramore

Sistem of a down

Slipknot

Endeverafter

la fel ca dead.and.gone
love struck

| Welcome.to.my.word a răspuns:

Numai ca pe locul 1 este three days gracelove struck

| mady_1396 a răspuns:

1. travis
2. coldplay
3. green day

| CB a răspuns:

Hey Danut incearca Deathstars, Slipknot, Dimmu Borgir, Lordi, Lunatica, Three Days Grace
Take care&Have fun...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Linkin Park

Three Days Grace

Breaking Benjamin

Green Day

Three Doors Down

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Black Sabbath, Led Zeppelin, Nirvana, Phoenix(romania)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai bune trupe sunt metallica, nirvana, slipknot, Three Days Grace, bullet for my valentine, drowning pool.mai sunt si altele dar nu imi vin acum in minte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metellica, nirvana, sum 41, bullet for my valentine, slipknot, ac/dc, Three Days Grace, Skillet, Thousand Foot Krutch, drowning pool, green day, astea imi plac mie cel mai mult, dar acum depinde de tine ce o sati placa sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mai buna trupa din 2003 pana in prezent este TOKIO HOTEL are the best au iejit pe locul unu la mtvsi sunt cei mai buni din germanialove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) metallica 2) ac/dc 3) manowar 4) iron maiden 5) muse

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu... daca ii ai pe tokio hotel, green day, nightwish si linkin parca in top este de ajuns! ei sunt cei mai tari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 iron maiden. 2 metallica. 3disturbed. 4nightwish. 5hamerfall

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metallica; Megadeth; Halloween; Ozzy Osbourne; Kiss; Antrax; Motorhead; Lordi; si multe altele.:d

| Ilie_Ilinca_1971 a răspuns (pentru anonim_4396):

BRAVO! Esti cam singurul care a scris KISS! Nota 10 de la mine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Rasmus, HIM, Flyleaf, Green Day, My Chemical Romance, Muse, Skillet, Nightwish, Lacuna Coil, Killer, Hoobastank, Paramore, Blink 182, Incubus, Guns N' Roses, Finger Eleven, Alter Bridge, Within Temptation, Breaking Benjamin, Three Days Grace, Lady Antebellum...etchappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa mentionezi si tu ceva subgenuri, in general ascult:altar, firma, luna amara, rammstein, alice cooper, pink floyd, judas priest, red hot chili peppers, guano apes, him, iron maiden, linkin parca, marilyn manson, prodigy, koRn, sepultura, within temptation, placebo, everlast, metallica, guns'n roses, greenday, the rasmus, pantera, anatema, amorphis, benighted, bullet for my valentine, canibal corpse, carcass, dark funeral, decide, dimmu borgir, enchantment, after forever, at the gates, atrocity, celestial season, cemetari, clawfinger, cradle of fiith, depeche mode, crematory, darkseed, defiled, dismenber, dreams of santy, elend, end of green, gardenian, echobrain, godsmack, grave worm, haggard, helheim, katatonia, kataklysm, kreator, krisium, lacrimosa, lake of tears, liv kristine, macbeth, machine head, manegarm, manowar, morbid angel, antaeus, ashen mortality, code, corona borealis, the divine comedy, divine muzac, elisabetha, let me dream, on thornas i lay, runes order, stille oppror, thornas, napalm death, obituari, orphanage, odes of ecstasy, paradise lost, poesie noire, radio head, rapsody, rotting christ, samael, sanctum, silentium, six feet under, slayer, sonata arctica, soufly, suffocation, summoning, yearning...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deep Purple, Iron Maiden

recomand :
Deep Purple - Child in time... daca n-ai ascultat-o, ai ascultat in van muzica pana acum!

Deep Purple - Picture of home... chitara lui Ritchie Blackmore face minuni sonore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Guns`n roses ac/dc metallica green day bon jovi slipknot sistem of a down disturbed dope three day grace