| 1Tarzy1 a întrebat:

Imi puteti recomanda un microfon in bugetul de 550 lei cu tot cu un mini mixer sa il pot conecta la calculator? Eventual sa fie cu mufa usb daca credeti ca se aude la fel de bine. Vreau sa il folosesc pentru beatbox in general, eventual rap.

Răspuns Câştigător
| Kanajambe69 a răspuns:

Http://www.soundcreation.ro/......d159_1496/

Shure sunt de obicei mai calitative si mai accesibile ca si pret.

| Kanajambe69 a răspuns (pentru 1Tarzy1):

Nu am auzit de el. Am cautat review-uri pe net si toate sunt pozitive. Poti incerca.

| 1Tarzy1 explică (pentru Kanajambe69):

Cu microfonul am rezolvat-o, o boxa pentru beatbox tot in acelasi pret mi-ai putea recomanda? M-am gadit la asta http://www.fly-music.ro/boxe-active/14190-boxa-activa-alto-tx8.html. Funda ai oricum.

| 1Tarzy1 explică (pentru Kanajambe69):

Se aud incet pentru pretul lor.

| Kanajambe69 a răspuns (pentru 1Tarzy1):

Pai sunt boxe profesionale, pentru sudio. In muzica te intereseaza frecventele pe care le poate scoate boxa si cat de calitativ suna, nu sa trezesti vecinii happy

| 1Tarzy1 explică (pentru Kanajambe69):

La beatbox trebuie ca boxa sa se auda tare si sa aiba un bass puternicwinking