| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp poti invata sa canti la vioara? Merita daca am 15 ani?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu poti spune un timp exact. Depinde si daca ai inclinatie spre asta sau nu. Depinde si cata munca depui si cat de tare de straduiesti.

| irbis a răspuns:

Nu stiu de vioara, dar poti invata orice instrument in functie de cat de mult exersezi. Cu timpul stii din ce in ce mai bine atata timp cat continui sa canti, iar cat despre varsta, aste e irelevant. Nu conteaza cati ani ai, ci cat de mult vrei sa canti si cat de mult iti place. In opinia mea, daca vrei sa canti la voiara, apuca-te de vioara!