| Rooster a întrebat:

In Decembrie am auzit la radio intr-un autobuz din Tulcea o melodie gen dance interpretata de o voce feminina, era cam zgomot si am retinut doar "ai pierdut tot ce ai avut" si "zero zero" - ca un refren.
Nu dau de ea pe motoarele de cautare. Nu e manea!
Stie cineva numele piesei si autorul/cantareata?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Iti dai seama ca doar dupa aceste detalii nu este nimeni in starea sa iti spuna cine canta aceasta melodie
dar eu nu pot sa nu apreciez ca ai ureche muzicala, cat mai ales un auz ireprosabil ai auzit melodia si cuvintele in harmalaia din autobuz!

| Rooster explică (pentru Simpatic):

Secventa "zero zero" spusa ca un scor face melodia unicat!
Sunt afon, eram foarte obosit, autobuzul diesel avea motorul si transmisia zgomotoase, dar mi-a placut mult ritmul melodiei si vocea (ca atunci cand auzi prima data o melodie a DJ Project si iti dai seama ca e buna si vrei s-o mai auzi), de aceea m-am concentrat sa retin cele doua secvente mentionate, dar nu dau de ea pe Google dupa versuri, am cautat si in playlisturile si topuri diverse ale radiourilor ce se receptioneaza in zona - nimic... parca e in alta dimensiune! sad

| Simpatic a răspuns:

Singura piesa pe care o stiu cu "zero-zero" este aceasta :

https://www.youtube.com/watch?v=mAHTeYTSrgU

| Rooster explică (pentru Simpatic):

Multumesc, dar nu e aceasta!
Melodia era mai dinamica, fara viori, iar secventa "zero zero" era cu siguranta o referire la un scor, nu la temperatura.
Mi s-a parut ca avea un mesaj motivational sau gen o lectie de viata privind retrospectiv.

| Simpatic a răspuns (pentru Rooster):

Nu ai pentru ce!
am spus de melodia de mai sus pentru ca este singura pe care o stiu cu zero-zerowinking

sper sa dai de acea piesa, stiu cum este cand vrei sa gasesti o anume melodie sau un film si nu iti vin in minte detalii!

mult succes

| Rooster explică:

Holy Molly - Pastila de somn | Official Music Video
https://www.youtube.com/watch?v=i3655baHbgU

Ciudat se transmit energiile: azi, dupa 100 de zile de la auditie, circuland tot acolo, pe acelasi traseu, am calatorit doar intre doua statii, iar era melodia la radio, autobuzul zici ca se rupea si era un zgomot enorm, nici nu stiam ce sa fac mai intai - sa retin versuri sau sa pornesc Shazam-ul special instalat, m-am gandit ca nu o sa recunoasca din cauza zgomotului, asa ca am pornit Recorder in telefon, l-am apropiat de difuzorul din tavan, aplecat peste alti calatori ce ma scrutau si am prins ultimele 20 de secunde din melodie urmata de "Impuls Radio", s-au deschis usile si am coborat din autobuz!
Puteam sa jur ca initial auzisem "ai pierdut tot ce ai avut" insa ce se potriveste din versuri este "si nici terapeut, n-am cum sa te ajut", dar cred ca a fost o constructie a creierului dintr-un mesaj incomplet receptionat, de genul r0513 c0ap7a 5i 9u570a5a.
E deja in lista de ascultat in bucla alaturi de Duran Duran - Come Undone, Depeche Mode - Freelove, etc.
Multumesc Radio Impuls!