| GuitarFly a întrebat:

Intrebare catre fanii pink floyd: Care credeti ca e cel mai bun album al trupei?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

1.The Division Bell
2.Animals
3.Dark Side Of The Moon
4. Wish You Were Here
5.A Momentary Lapse Of Reason

The Division Bell (chiar si fara Sid si Roger) nu e de pe lumea asta. Cine nu crede asa, sa-l mai asculte odata.

| BrokenArrow a răspuns (pentru Dumnezău):

I believe there's something wrong with your answer.
Unde-i The wall?

| Dumnezău a răspuns (pentru BrokenArrow):

I believe you're overrating The Wall. E bun, dar nu suficient de bun pentru mine, sunt chestii nu banale, dar nu atat de speciale ca pe Division Bell sau Animals.

| BrokenArrow a răspuns (pentru Dumnezău):

Overrating? I don't think so.
Da, cum ai spus şi tu, Division Bell "nu e de pe lumea asta". Dar cred că The Wall e suficient de bun pentru a fi menţionat. thinking

| Dumnezău a răspuns (pentru BrokenArrow):

Ideea e ca toate albumele de la Pink Floyd sunt geniale si, dupa locul 2, e foarte aglomerat, toate sunt la nivele apropiate, cu un mic avantaj pentru "Dark Side Of The Moon". Si pe "Meddle" l-am ignorat, desi contine una din cele mai bune melodii din lume, Echoes.

| BrokenArrow a răspuns (pentru Dumnezău):

Adevăr grăieşti.

15 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

The Wall şi The Division Bell.

| KristalPop a răspuns:

The Wall.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Wall categoricc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Division Bell si The Wall.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Division bell, după mine.

| fadnox a răspuns:

Meddle
wish you were here
the division bell
animals
the wall

| Yoku a răspuns:

1.Wish you were here
2.The wall
3.The dark side of the moon

Vad ca majoritatea apreciaza The wall...nu spun ca nu e stralucit, dar incercati sa mai ascultati odata Wish you were here.

| FadeToMetallica a răspuns:

Dark Side Of The Moon

| Exorcist a răspuns:

Oare? clar ca The Wall