| UmbraDeVulpe a întrebat:

Intrebare pentru ascultatorii de rap/hip hop: Daca nu iti poti da seama de ce mesaj transmite o astfel de melodie atunci ce e de facut? Pentru ca, ca sa fiu sincer si eu ascult pentru ca imi plac si mie astfel de melodii dar daca ma intrebi ce mesaj transmit nu pot sa spun pentru ca nu stiu, si e pacat... Ce am de facut atunci? Serios, fara raspunsuri la misto sau ceva... Vreau si eu sa inteleg ce mesaj transmit ca de exemplu si cand ascult La Familia trupa aia nu inteleg mesajele, de ce care e cauza si ce am de facut? Pentru ca e pacat, adica sa ascult astfel de melodii si sa nu imi dau seama ce vor sa spuna acei artisti

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"hip hop: Daca nu iti poti da seama de ce mesaj transmite o astfel de melodie atunci ce e de facut?"

simplu: treci pe manele, au un mesaj direct, simplu, indubitabil (să-ți moară dușmanii, nu?)

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns:

Nu transmit cine știe ce mesaje filosofice.Ce spun, exact aia transmit, de multe ori cuvinte aruncate că să rimeze, fără vreun sens aparte.

Răspuns utilizator avertizat