| tudorvl90 a întrebat:

Intrebare pentru melomani. Am citit ca George Enescu a încercat să compună un concert pentru vioară dar nu a apucat să termine decât două părţi. Ştie cineva daca acest concert a fost vreodată interpretat în forma în care este?

2 răspunsuri:
| AbysWallker a răspuns:

Nu e pentru melomani e pentru oamenii cu cultura muzicala...si el a compus mai multe concerte care au fost si sunt cantate.

| tudorvl90 explică:

Mă refer aici la concertul pentru vioară şi orchestră din 1896, nu la alte lucrări pentru vioară ale lui Enescu.