| kanajambe a întrebat:

Iti poate schimba starea de spirit o melodie?

Răspuns Câştigător
| tbrgbrl a răspuns:

Categoric!
Fa si tu diferenta dintre urmatoarele melodii:
http://www.youtube.com/watch?v=4KiK8Bwfwz4
si
http://www.youtube.com/watch?v=EPpLVdbVXFI

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Terapia cu muzică este una dintre cele mai folosite pentru relaxare.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Desigur. Una vesela te remonteaza, una melancolica te turteste!

| D-Anna a răspuns:

Da.
Depinde si cum o simti tu, pe unii o pisa mai lenta sa zic ii face fericiti in timp ce una mai ritmata ii face tristi.Depinde de versuri de ce simti cum simti cand simti.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bineintelestongue

| TheToxicNightmare a răspuns:

Da normal.:-I

| medex3 a răspuns:

Da.Muzica schimba starea oricui.Acum 4 zile am ascultat Rihanna-Unfaithful si pur si simplu si acum parca din orice incep sa plang.Este o adevarata melodie care te atinge unde te doare mai tare.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Unele melodii ne dau o stare de tristete, altele ne pun in picioare vrem nu vrem.Muzica este un bun medicament pentru atunci cand vrei sa fii singur, pentru atunci cand vrei sa te uiti in trecut, pentru amintiri placute, neplacute.
In schimb cand vrei sa dau uitarii, cand vrei un viitor plin de speranta, cand simti ca toata lumea iti este la picioare ascultam muzica cu versuri pozitive, muzica plina de viata si plina de pozitivism.
Numai bine!

| someone_8322 a răspuns:

Afirmativ big grin

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Dabig grin normal

| adina_4262 a răspuns:

Cum vad eu lucrurile, cred ca asta ar fi unul dintre scopurile principale ale compozitorului/artistului... o piesa care iti place cu adevarat te atinge emotional, asa 'simti' muzica de fapt. Daca doar o asculti si nu-ti spune nimic, nu e pentru tine. Asta ar fi si un criteriu pe care se bazeaza alegerile fiecarui om in materie de muzica, nu? - eu asa zic.

| Andreea`:) a răspuns:

Da!

| Pinkyyy;x a răspuns:

In cazul meu da:X
si foarte mult
daca este de bucurie
ma face sa zambesc
si sa simt
muzicalove struck

| cucalic a răspuns:

Desigurstaro melodie te face sa uiti de toate dureriile m-ai ales sa iti placa aceea melodielaughing

| andreiuuutza a răspuns:

Ti-o poate schimba sau aprofunda.Depinde de stare si de cauza ei.winking

| andeeutzyka a răspuns:

Normal ca da!

| vampiregirl a răspuns:

Categoricbig grin

| deiutza_3599 a răspuns:

Da! Cum sa nu? Melodiile ne ung pe suflet.
Depinde de melodie ce stare de spirit iti poate aduce.
De exemplu:Celin Dion cu piesa de pe fundal al filmului Titanic iti aduce anumte emotii, insa daca asculti o piesa rock sau metal te simti ca un nebun.
Restul depinde de atitudinea ta.
Acum ce spui?

| sergio19 a răspuns:

Da o melodie iti poate schimba starea de spirit mai ales daca it place aceea melodie cel putin la mine asa e. daca sunt trist si ascult o melodie mai vesela din genul meu de muzica ma inveselesc imediat