| foreveryou a întrebat:

La ce se refera melodia lui Inna-Pohui? si ce inseamna pohui? big grin

19 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna! Mi-e pohui inseamna imi e indiferent, mi se rupe laughing Mie imi place melodia ♥

| Rakanishuu a răspuns:

O prostie laughing) Si melodia la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e pohui= mă doare la ecuator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh, eu insumi sunt moldovean si "pohui" provine din rusa, adica inseamna ca nu imi pasa. EX : - Mie imi este pohui de tine ( Mie nu imi pasa de tine ) adica "ma doare-n cot"

| fadnox a răspuns:

Pohui e o injuratura in rusa, cred ca se auto-injura -geniala laughing)

| sasha898 a răspuns (pentru fadnox):

Injuratura? ma faci sa rad nu mai da raspunuri dca nu stii ce inseamna, eu sunt din Rep. Moldova si practic in fiecari zi aud cuvintu asta ) inseamna indiferenta totala

| 0x11111051 a răspuns:

Melodia nu e a Innei. E a lui Carla.
Pohui inseamna - pina in ****!

| August99 a răspuns:

Scrie la inceputul melodiei
inseamna Patologia obstructiv huliganica uniform iradiata

| foreveryou explică (pentru August99):

In romana? laughing

| August99 a răspuns (pentru foreveryou):

laughing. mai pe scurt ''indiferenta''

| mariutsa1234567890a a răspuns:

Înseamnă iniferență.
și nu emelodia Innei, dar e alui Carla's Dreams.
că el o are și aparte!

| Zuupass a răspuns:

Pai inseamna Parc O Huiduie ULIUL Iei laughing)))))))))))))))

| Overom a răspuns:

Pei in primul rand ca luna de luna lumea o duce rau iar cand zice titi pohui inseamna ca mi se rupe in principal i se rupe ...de probleme griji stres etc.

| Valy4567 a răspuns:

In primul rand melodia nu este a Innei, ci a unei trupe Carla's Dreams, si in al doilea rand inseamna o injuratura in rusa.In romaneste, ar insemna ma doare in (undeva), sau mi se rupe.Ca sa nu se auda vulgar, putem spune ''mi-e indiferent'' sau '' nu imi pasa ''.

| djdilit88 a răspuns:

Patologia obstructiv huliganica uniform iradiata.Asta apare la inceputul videoclipului daca sunteti atenti.

| Scumpy_Diana_1995 a răspuns:

Mi se rupe..adika mi se rupe de munca ceva de genu...

| Magdalena_Enescu_1998 a răspuns:

La noi în Moldova POHUI înseamnă ceva de genu " mie tot una" sau cum mai spunem noi POFIG. dar pohui la noi nu e înjurătură dar e cuvînt urît oricum dar îl folosim des cum a menţionat Carla's în piesă, cum zicem noi "maturi pe rusă".

| Shacalu a răspuns:

Pohui-ma doare in pl, scuze expresia