| vw9378 a întrebat:

Lumea chiar nu mai asculta muzica buna in ziua de astazi? Ce parere aveti de melodia aceasta?

http://www.youtube.com/watch?v=BmPyx-l6r54&feature=relat ed

Răspuns Câştigător
| ronin33dan a răspuns:

Leonard Cohan.nu este chiar pentru oricine! Nu poti asemui asa ceva cu Inna, Salam...etc.Iti trebuie o anumita cultura, nu mai spun ca trebuie sa incepi prin a cunoaste limba engleza la un nivel de bine catre avansati, pentru ca o linie melodica poate aprecia si un "lautar" de pe la nunti.
Este o piesa de deosebita! Good job VW!

23 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Imi cer scuze pentru ultima parte a mesajului meu. Am uitat sa o sterg. Aceea cu "lasati copilasii."

| Gizăz a răspuns:

Încerc să duc eu o campanie pentru asta. Îmi poţi vizita întrebările.

| pwp a răspuns:

Superba love struck

| xSoaked a răspuns:

Ce lume minunata ar fi o lume in care toti ar asculta muzica buna... day dreaming Muzica ( buna ) reprezinta ceva extrem de important pentru mine si e atat de aiurea ca foarte multi asculta muzica asta house care e penala... Numai pitipoance dezbracate care danseaza pe langa niste cocalari. Am sa il citez pe Спинесхиверс : Lasati-ma cu "muzica tine de gusturi", ca a invata romanul sa asculte muzica buna e ca si cum ai invata maimuta sa cante la clarinet laughing

| valy a răspuns:

Superba melodia.eu intotdeauna am apreciat muzica clasica.
Muzica veche e cea mai buna. dar majoritatea tineretului.sunt inebuniti dupa puya care spune ca isi baga si isi scoate.sau multi alti artisti.nu ai ce sa le faci. e democratie.
Chiar aveam nevoie de o asfel de ambianta.si mi-a creat o stare de liniste in suflet

| valy a răspuns:

Melodii de suflet postezi tu aici.bravo.
Foarte frumoasa si cea de a 2 mel

| Lora a răspuns:

Foarte faina, linistitoare, si numai buna de dansat in doiwinking imi place!

| anad a răspuns:

Ba se mai asculta!" Leonard Cohen a avut peste 700 000 de spectatori pe toate continentele si s-a bucurat de aplauze fulminante din partea criticilor." Asta se intampla anul trecut in primul lui turneu international, iar in Romania 10000 de spectatori au fost sa-l vada si i-au serbat ziua de nastere in concertul avut pe Stadionul Arcul de Triumf.

| mihaibrasov a răspuns:

Stai ca nu reinventezi roata. Muzica buna nu e neaparat muzica de prin anii 80, 90. Si, mai mult decat atat, pentru mine poate fi muzica buna ce pentru tine suna a porcarie si viceversa. In general gusturile nu se discuta.

| Melody a răspuns:

Sunt frumoase! Si eu ma bucur cand vad ca mai exista persoane care stiu ce e muzica buna!

| Bebis...??b???sea ?u' Sasuke:> a răspuns:

Intr'adevar e foarte frumoasa melodia. dar fiecare persoana are un anumit stil.Pt fiecare eu cred ca muzica buna inseamna muzica care ii place. Mie imi place foarte mult melodia pe care ai postat'o:) iti las eu una si sa imi spui ce parere ai;)) http://www.youtube.com/watch?v=9EHAo6rEuas e preferata mea:x

| RS4 a răspuns:

Generatiei McDonald's nu are cum sa-i placa astfel de melodii, la unul(una) de peste 24-25 de ani, e posibil! e alta generatie! sau ar mai fi o varianta, generatiei EMO, etc nu au cum sa-i placa, dar cuiva care a iubit macar o data sau a suferit cu adevarat in dragoste sigur o asculta cu mare placere!

| pauladrian a răspuns:

E buna piesa. Vreau sa iti spun ca degeaba incerci sa promovezi asa ceva, nu tine. Lumea de azi asculta house si dance.

| PaulB a răspuns:

De cacao.nici bunica nu mai asculta din asteaoh go on

| Misterious a răspuns:

Superba happy

| Barajag a răspuns:

Foarte frumoasa, insa multi nu stiu ca muzica adevarata, a fost cea de acum multi ani.Multumim pentru ca ne-ai improspatat memoriilebig grinBafta!

| vw9378 explică:

Mai postez daca va place

| vw9378 explică:

Incerc sa ofer celor care asculta genul niste melodii frumoase;

O alta piesa :

http://www.youtube.com/watch?v=LydyaIYUP0g

| vw9378 explică:

Piesa aceasta nu a fost foarte comercializata dar are o linie melodica de exceptie:

http://www.youtube.com/watch?v=Dcj3Go3vFZw

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia terminati-va frate cu muzica buna care se facea numai cand erati voi f f tineri! probabil tot asa spuneau si cei maturi pe-atunci despre muzica asta pe cand ei insisi erau in cap cu ceea ce lor le placea.
Sigur ca se face muzica buna si azi, dar n-o prindeti voi caci se promoveaza doar cateva prostii.Mergeti pe la concerte, intrati in anumite cluburi si nu va lasati marcati doar de piesele de 3 lei.
Ce? credeti ca au murit artistii? s-au dus toti pe apa odata cu cei "16-18" ani ai vostri? talentul e constant in oameni, pacat ca nu se promoveaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PaulB mai bine taceai ca filozof ramaneailaughing M-am uitat pe intrebarile tale si am ras cu lacrimi :"Ce sa fac sa nu mai fiu asa Timid?", "Justin Bieber sau Jonas Brothers?", "Buna am 15 ani jumate si nu am prietena.vi se pare ceva normal? mie nu sad Dar faza e ca nu stau in Romania si nah.mai greu gasesc aici crying ". Bai pustiule... te faci singur de rusine. Si sa critici asemenea piese care reprezinta un fragment de istorie denota un grad mare de incultura si...prostie. Salut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ma PaulB tu esti ala de la avatar?laughing)