| LiceeancaBella a întrebat:

M-am decis sa ascult muzica rock! Va rog sa-mi dati niste nume de trupe de rock foarte bune, pe care le pot asculta la varsta mea.Eu fiind inca boboc de liceubig grin! ...Deasemenea vreau sa-mi spuneti mai multe despre rock si cum ar trebui sa fiu din punct de vedere al genului!

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Şi dacă eşti boboacă de liceu, care-i problema? Trebuie cumva o vârstă anume ca să poţi aculta death metal sau progressive rock? Sau ce?
Vrei să ştii mai multe despre rock? Ehh, eu te anunţ că rock-ul nu e doar cultură, e artă. Nu poţi să începi să înţelegi o artă din obligaţie, cum pare în cazul tău.Nu trebuie să te îmbraci într-un anume mod dacă asculţi rock.Denotă slăbiciune să adopţi un stil care nu te caracterizează.
... în fine. Dacă tu chiar vrei să asculţi rock de-ăla bun, încearcă AC/DC, Rammstein, Queen, Beatles, Iron Maiden, Metallica, Megadeth, King Crimson, Opeth, Dark Moor, Seether, Nirvana, Alice în Chains, Gruntruck, Pearl Jam, Pink Floyd, Deep Purple, Venom, Motorhead etc.

3 răspunsuri:
| Downfall a răspuns:

Vrei să asculţi muzică rock pentru că aşa e "la modă" sau pentru că-ţi place ţie? -_-
Şi care-i treaba cu "cum ar trebui să fiu din punct de vedere al genului". Trebuie doar să-ţi placă să asculţi acest gen, nu să te iei după tipare şi să te îmbraci numai în negru sau mai ştiu eu ce, doar pentru că aşa ai auzit tu de pe la vreun incult.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Seether, Green day, The rasmus, Three days grace, Good Charlotte.

| AlleXia1817 a răspuns:

Rammstein, System of a down...