| mODIN a întrebat:

Mai nou lumea spune ca Dubstep-ul este muzica buna.Nici nu pot considera chestia aia muzica, dar mai grav este ca lumea prefera dubstep in loc de rock.Chiar sunt oameni care daca ar putea alege intre Skrillex si Guns N Roses, ar alege Skrillex.Ce parere aveti?

10 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Nu-mi pasă ce ascultă ceilalţi.

| RockNbeer a răspuns:

Si care-i problema daca aleg Skrillex, n-ai mai vazut pana acum oameni cu gusturi de **** in materie de muzica?

Răspuns utilizator avertizat
| Vans a răspuns:

Roacheri adevăraţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mă da, uite: nici mie nu-mi place skrillex. Dar recunoaşte... Vrei să fii considerat de către alţii ascultător de muzică bună? Se cam vede că aşa e...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca lumea se duce naibii pas cu pas. Generatiile noi sunt dezamagiri din ce in ce mai mari. Tot ceea ce era bun dispare, fie ca e vorba de muzica sau alt ceva. Tot ce e vechi trebuie sa dispara sub pretextul ca "e demodat". Totusi prefer sa mor "demodata" decat sa imbrac sau sa ascult toate rahaturile din prezent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca e mai bine sa nu stai pe un metru patrat la un concert din cauza unui grup de hipsteri ce-au ocupat sala, aia cu castile alea lor mari dupa gat, care au venit sa-si etaleze hainele kitsch-oase si sa behaie daca te impiedici la un mos pit si intri in ei.
Mai bine sa se limiteze la ce asculta, e suficient.

| TheUnforgivenIII a răspuns:

Știu cum e, nu au auzit de muzică bună. Pariu că dacă îi întrebi cine sunt "Guns 'N' Roses", nu știu să îți răspundă. Ora trecută de sport, la școală, am stat toată ora pe balcon, și ne jucam pe telefon, ascultam muzică, iar câțiva băieți s-au gândit să pună muzică la boxe, de pe telefonul lor, și puneau numai hip hop. Îți dai seama că eu ascultam la maxim metal la căști. Mai puneau și pop, dance, disco, la un moment dat au pus și o manea, două, dar cel mai mult hip hop. La un moment dat se trezește un coleg de-al meu: "Ce-i asta?! Schimbați, bă, melodia! Dacă nu-i dubstep, nu-i muzică." În momentul acela, jur că era să-l arunc de la balcon, mă mir cum am reușit să mă controlez, deși era mai bine dacă scăpam lumea de un specimen ca ăsta. Dubstep-ul numai muzică nu este. Cum poți să compari o chestie făcută pe calculator, cu munca depusă de o trupă legendară ca să scoată o piesă de toată admirația?! Ei habar nu au cât muncește o trupă ca GNR, și preferă "muzica" aia de doi bani. GNR și Skrillex nici nu au ce căuta în aceeași propoziție, cum a spus și @Karrma, nici în cele mai negre coșmaruri ale mele.

| Svartedauden a răspuns:

Multi asculta dubstep ca sa fie bagati in seama. O generatie de copchii patetici. Mi-e rusine cu ei pe strada. Dar, asa cum s-a mai spus. Gusturile nu se discuta. Trebuie doar sa speram la un miracol, care nu se va intampla.

| Karrma a răspuns:

Lume si lume. Vorba aia, gusturile nu se discuta, dar sunt cateva melodii dubstep care practic ma zgarie pe timpan laughing. Nu sunt eu o impatimita a dubstep-ului, imi plac cateva melodii de la Knife Party si Borgore. Dupa parerea mea, muzica rock e mult mai expresiva decat cea dubstep, pot spune ca e cea mai expresiva. happy
Sa spuna lumea ce vrea, rock-ul a fost, este, si va ramane muzica adevarata. Respect, metalhead buddy! happy
A, da, si Guns N Roses nu se compara cu Skrillex, nici in cele mai negre cosmaruri ale mele.