| Mayar a întrebat:

Mai, voi stiti de Jean Michel Jarre? Mai ascultati? Sau numai pruncalai sunt p-aici?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Da, imi place muzica lui Jean Michel-Jarre, desi nu e neaparat preferatul meu, insa ocazional il ascult cu multa placer. Ce alta muzica iti mai place?

4 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Nu trebuie să fii orgolioasă dacă asculți niște căntăreți mai vechi. Orice idiot poate să o facă.

| Mayar explică (pentru Duucu):

Nu sunt orgolioasa, dar astia cred ca e ceva vechitura de muzica. E muzica electronica, inceputurile muzicii electronice, atat de bine realizat ca ii bate pe multi care fac acum porcarii de melodii. Daca ai asculta, nu ai zice ca au fost realizate de atatia ani.

Asta e toata faza. Ca vin cu texte "noh, ii vechi, de acum 500 de ani" Asta nu e. Deca o aculti, e mult mai modern decat alte melodii electronice facute de pe acum de te miri ce terchea berche.

| e1xtz a răspuns (pentru Mayar):

Jean Michel Jarre, Ennio Morricone, Al Di Meola, Paco de Lucia, si ''stapanul inelelor'' in viziunea mea 'VANGELIS'.
Sa se spuna despre Jean Michel Jarre ca este 'vechitura', este blasfemie cocalar-manelistica, la ce concerte produce iti sta mintea in loc.
Este suficient sa vizionezi concertul de la Sochi-Rusia din decembrie 2013 pe gheata, cu patinatori, ecrane gigant, efecte luminoase impresionante...iar cum rusii cu bani sunt grandomani a iesit un spectacol deosebit.
Asta nu ca ar fi mai prejos cel de la Monaco, sau la Paris, efectiv pe apele Senei, cu focuri si scena plutitoare, Houston-Texas, sau Egipt langa piramide cu efecte luminoase impresionante, orchestra formata din sute de persoane si zeci de artisti locali invitati, etc si etc.
Nu are loc intr-o singura carte biogarfia muzicala a acestor gen de artisti, si da, nu esti neaparat orgolioasa, dar nu sunt pentru toata 'plebea'.winking

| Mayar explică (pentru e1xtz):

Am ascultat in sfarsit ennio morricone, vizualizand cele 3 mari filme cu clint eastwood : cel bun, cel rau, cel urat; pentru un pumn de dolari si pentru cativa dolari in plus. Nu se compara cu niciun alt western filmat! De ce? Pentru ca respecta realitatea