| xSinD a întrebat:

Megadeth sau Metallica? Eventual si un argument. happy

12 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Versuri-Megadeth
Riff-uri-Metallica, daca e sa omitem St.Anger si Lulu
Complexitate-Megadeth
Solist-Metallica
Chitaristi-Megadeth
Basisti-Metallica
Baterist-Metallica
Spirit thrash-Megadeth all the way
Abordare-Megadeth

Overall, Megadeth e mai buna, desi vocea lui Hetfield in his prime o bate clar pe a lui Dave.Complexitatea ii face pe Megadeth mai buni, nu se retrag in simplisme sau in soft metal cateodata ca Metallica, pure thrash cum s-ar zice.

| itscloudyoutside a răspuns:

Metallica. Argument mai bun n-am decât că pur şi simplu îmi plac mai mult melodiile lor (exceptând ultimul album).

| NuclearAssault a răspuns:

Megadeth, argument? Versurile imi plac mai mult, se axeaza mai mult pe probleme ale sistemului, razboaie, etc (ceea ce imi place mie), riff-urile sunt mai complexe, solo-urile... n-am cuvinte sa descriu, plus ca megadeth n-au dezamagit niciodata fata de metallica cu ale lor st anger si lulu

| IMC90 a răspuns:

Foarte greu sa aleg
Primele 4 albume a celor de la Metallica sunt pur si simplu cel mai bun trash metal (parere personala, poate sunt subiectiv) dar apoi Metallica a dezamagit
Megadeth au fost mai constanti, nu au compus nicio melodie comerciala si pentru asta o sa-i aleg pe ei. Desi am zis, alegerea este foarte dificila.

| Downfall a răspuns:

Megadeth, clar. Pur şi simplu sunt mai pe stilul meu, din punct de vedere al versurilor şi al instrumentelor. În plus ultimele albume Metallica sunt o dezamăgire, mai ales Lulu, care e un mare gunoi. Părerea mea

| Woodenpints91 a răspuns:

Greu de zis....prea greu... îmi plac amândouă la fel de mult, dar cred că aleg Megadeth.

| wforweirdo a răspuns:

Megadeth. Sunt total de acord cu @Downfall, am aceeaşi părere.

| Scriitoarea a răspuns:

Metallica canta mai ritmat fata de megadeath...ascult ambele true, le iubesc enorm muzica, insa metallica imi place mai mult, mai ales melodia mission impossible...

| BlackFuneral a răspuns (pentru Scriitoarea):

Vorbesti serios canta mai ritmat?
Depinde de ce crezi tu prin RITMAT.

| Scriitoarea a răspuns:

Asa mi se pare mie... cel putin unele melodii sunt mult mai ritmate fata majoritatea melodiilor megadeath....nu ca megadeath nu canta fain, doar ca dupa vreo 2 minute de ascultat te plictisesti de unele melodii, nu se rupe ritmul, ramane acelasi.si ma refer la persoanele care incep doar de pe acum sa asculte cele 2 trupe.

| BlackFuneral a răspuns (pentru Scriitoarea):

Twilight123 asculta: Justin Bieber - Never Say Never ft. Jaden Smith
imi dau seama

| BlackFuneral a răspuns:

Megadeth.Pentru ca imi place.
Dar si Metallica merge.