| alexxx123z a întrebat:

Mi-am cumparat niste casti normale. Si as vrea sa le fac sa se auda sunetul doar intr-o casca cand e melodie sau intr-un joc. Cand conectez castile in boxa nu merge acest lucru, dar cand le conectez direct in unitate merge, cum fac sa mearga si cand le conectez in boxa deoarece imi e greu sa le tin in unitate.

1 răspuns:
| EMKing a răspuns:

Deci, tu vrei sa se auda intr-o casca nu? Deci, intri in Control Panel, apesi pe Hardwer and Sound, dupa o sa vezi sectiunea " Sound " iar dedesubt o sa vezi " Manage audio devices ", intri in el, dai dublu click pe speakers, dupa dai pe levels, iar in dreapta o sa vezi butonul " Balance " apesi pe el si acolo modifici in ce parte vrei sa se auda sunetul. P.S L = Left = Stanga, R= Right = Dreapta. Succes.