| valioprea a întrebat:

Mi-as cumpara o chitara acustica second hand si nu stiu ce sa aleg, intre hora, delson, aria, branduri de astea mai ieftine. ceva opinii?

3 răspunsuri:
| Netrider a răspuns:

Hora e buna dar sa nu fie foarte veche. mai demult erau proaste. daca nu stii sa o alegi nu te duce singur, mergi cu cineva care se pricepe. verifica sa aiba gatul drept, sa nu aiba corzile prea departe, sa nu sune infundat, sa aiba cheile bune etc.

Răspuns utilizator avertizat
| LordLokhraed a răspuns:

Recomand Aria. au o calitate foarte buna. daca vrei sa-ti antrenezi foarte bine degetele, ia-ti o hora, dar iti va fi foarte greu sa canti pe ea. eu am avut una si stiu cum e.