| TD a întrebat:

Muzica creaza dependenta?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Daca stai sa te uiti cati tineri au casti in urechi se pare ca sunt dependenti de muzica. Muzica daca este de calitate, indiferent de gen, este un castig. Cu cat mai multe genuri asculti cu atat mai rafinat in simturi esti, cu atat poti simti mai profund si cu atat este "drogul" muzical mai puternic. Muzica iti insoteste starea de spirit sau iti creaza atmosfera, este cel mai bun prieten, cateodata, iti atinge in modul cel mai sensibil inima. Alteori este cel mai bun exercitiu fizic - deci este extrem de complexa. Daca exista dependente pozitive eu una cred ca sunt in acest fel dependenta.

23 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Da . Eu nu as putea trai fara ea .

| Bacemi a răspuns:

Da. Eu nu as putea trai fara ea.

| Puiutz a răspuns:

Dalove struck...Chiar ca.
Doar ca nu e o dependenta rea, ci una buna care ne face sa ne simtit in largul nostruhappy.

| Razvan a răspuns:

Da si nu.La momentul actual creeaza dependenta dar la o adica am putea trai la fel de bine si fara muzicawinking

| anad a răspuns:

Poti sa-ti faci unele obisnuinte(sa inveti pe muzica, sa lucrezi ceva, sa o asculti cand calatoresti etc.)si iti este greu apoi sa le faci fara ea.("Toate lucrurile imi sunt ingaduite, dar nimic nu trebuie sa puna stapanire pe mine").

| hamsterx a răspuns:

Da.cred ca e singura dependentza care nu face rau, dp parerea mealove struck

| LORY a răspuns:

Oh, dahee hee Partea buna e ca nu dauneaza... Chiar deloc! love struck

| xjustfearless a răspuns:

Nu

| adydassler a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar eu unu nu pot sta o zi fara sa ascult muzica...winking

| Marii a răspuns:

Nici nu pot manca fara muzica. Muzica e un drog sanatos. happy

| Abb a răspuns:

Ohh.yeshappy

| Đοαr eu şi ατâτ ♥ a răspuns:

Da love struck
Eu ascult muzica si la scoalahappy
E o dependenta foarte sanatoasawinking

| JesterRO a răspuns:

Creaza, daca o lasi. Creaza si stari.ideea e sa nu-ti gasesti refugiul doar in muzica. Ea e frumoasa, dar ce-i mult strica.
Mai incolo poti avea probleme mari de concentrare cand n-o sa poti lasa muzica nici noaptea la culcare, nici in metrou, nici nicaieri.
Mai asculta si radio, nu te fixa pe winamp si playerhappy. O sa devi mai flexibila.

Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| someone_8322 a răspuns:

Dap :d

Dar mai dependenta sunt de oameni. laughing

| Manele Man a răspuns:

Da. Manelele si muzica aia idioata si zgomotoasa de club. Provoaca si pagube la nivel cerebral

| Яùxsi a răspuns:

O, da. eu una as putea spune ca sunt dependenta de muzica love struck
O zi fara muzica. e o zi pierduta laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca da...creaza dependenta :Xlaughing
da mie imi place dependenta asta :Xlaughing))
cum ziceau si altii : "o zi fara muzica e o zi pierduta"
sa fiu si sincera uneori nu prea imi place dependenta asta la cate ore stau cu castile in urechi mie sa nu asurzesc intr. o zi rolling on the floor oricum PREA MULTA MUZICA STRICA laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. nu pot sa traiesc fara muzica love strucklove struck. no music, no life. \m/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara muzica nas putea trai cred ca nici voilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte multi oameni dependenti de muzica dar asta nu dauneaza...eu sincer cred ca a fi dependent de muzica inseamna a fi ceva rau dar tu poti crede ce vrei! esti liber (a) sa crezi ce vrei

| ike a răspuns:

Ce inseamna de fapt "dependenta"? Eu cred ca ceva fara de care chiar nu poti face inca un pas, ceva de nelipsit.Deci eu cred ca nu provoaca dependenta.

p. s
Zicea un baiat mai jos ca muzica nu face rau.Nici cu asta nu sunt de acord. Daca stam putin sa ne gandim cati copii sau sinucis doar pentru ca au fost influentati de diverse melodii sau genuri muzicale, ajungem la concluzii tragice. Dar hai sa nu dramatizez totusi situatia.Jester are perfecta dreptate cand spune ca ce-i prea mult strica.

| Calista a răspuns:

The concept of music being addictive is often discussed in terms of its psychological and emotional effects on individuals. While music can be deeply enjoyable and have a significant impact on our emotions and mood, it is important to distinguish between the colloquial use of the term "addictive" and the clinical concept of addiction. https://smashkartsio.com