| Alexandra5550 a întrebat:

Niște recomandări de chitari clasice si acustice pentru începători, 4/4, preț maxim 600?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Inainte sa te apuci de chitara, trebuie sa accepti faptul ca pana o sa ti se intareasca pielea de pe degete te va dura a naibii de tare, iar pielea se intareste intr-o saptamana sau doua.Trebuie sa te ti de cursuri, si nu desena pe chitara cu toate ca vrei sa-i faci un model sau ceva pentru ca vei regreta in viitor daca vei continua.Inainte sa te apuci de chitara, sa iti asumi faptul ca daca gresesti si rupi o coarda vei trebui sa rupi alta, trebuie sa iti asumi faptul ca trebuie sa ai grija de ea si daca nu o folosesti sa o stergi de praf, trebuie sa-i cumperi huse noi mai mereu pentru ca la un moment dat ele se mai rup si trebuie sa ai o responsabilitate destul de mare, sa repeti in fiecare zi macar jumatate de ora pentru ca dupa va fi greu sa recuperezi pentru ca va trebui sa o iei iar de la 0! Eu am o chitara neagra pe care am luat-o de la Music shop-ul meu din Bacau.Noi nu iti putem recomanda una ci ar cam trebui sa te duci chiar tu in magazinul de muzica din apropierea ta si sa alegi una, deoarece eu am incercat unele pana am simtit-o pe ea mea ca o simt comod.Stiu ca in ziua in care mi-am cumparat chitara mea neagra am incercat mai intai cateva chitare pe care am incercat mai intai sa le tin in mai multe feluri, pe podea, pe scaun, sus si in fiecare fel cu cate un acord sa vad daca ma simt comod. Sper ca ti-am fost de ajutor... Funda?