| anonim_4396 a întrebat:

Nu le-am avut niciodata cu dragostea, sa zicem doar ca nu-s genu care sa se indragosteasca dintr-o privire, insa totusi niste melodii de la cateva trupe mi-ai ramas in minte.
Care sunt melodiile voastre preferate de dragoste si de la ce trupa/cantaret? (daca ati putea motiva ar fi excelent)

4 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=SUMcA--ejOc Scorpions-Still loving you ( nu văd cum să motivez, că e Scorpions e suficient)

| Holocaust a răspuns:

The Police-Every breath you take
Pearl Jam-Nothingman
Rammstein-Amour
Michale Graves-Dig up her bones
Trooper-Scrisoare de adio
...îmi plac versurile, dar şi instrumentalul.Ce altceva?¬_¬

| Bogdanux a răspuns:

Cam astea-mi vin in cap si-mi plac:

Def Leppard - Love Bites
Giant - I'll See You In My Dreams
Lake of Tears - To Blossom Blue
Saigon Kick - Love is on the Way
Whitesnake - Is this Love
Guns N' Roses - Don't Cry [ambele variante]
Steelheart - Can't Stop Lovin' You
Steelheart - She's Gone

| Woodenpints91 a răspuns:

Multe de la Scorpions. De fapt,sunt cam singurele melodii de dragoste/lente pe care le suport.
A, şi asta, dacă se poate încadra în genul ăsta:
http://www.youtube.com/watch?v=OnFhx3axYvY