| roxana1995 a întrebat:

Nu va suparati cine stie colindul care incepe asa "La Betleem in noapte/O stea pe cer s-arata/E steaua ce vesteste/O minune adevarata si mai departe nu-l mai stiu daca ma puteti ajuta voi va multumesc foarte mult va iubesc!

Răspuns Câştigător
| pinoDENY a răspuns:

Eu stiu colindul dar nu inteleg ce ne ceri! Se numeste "La Betleem in noapte". Pe site-urile de colnde nu il poti gasi deoarece e un colind nu prea traditional.Audio il gasesti pe trilulilu.ro dar cantat de niste coruri si nu se aude prea bine, dar eu il am downloadat si asa.Versurile nu le gasesti, dar daca le vrei extragele din melodiile audio de pe trilulilu."Cand s-a nascut tezaur/In ieslea cea saraca/Menitul Prunc Mesia/Si prea curata Maica "-asta e ceea ce urmeaza in continuare la ce ne-ai dat tu adica este a doua strofa.
Sper ca te-am ajutat. pupici.

3 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Buna!
Iti recomand acest site http://www.versuri-si-creatii.ro/versuri/c/colinde-7zudtpc/ ce cuprinde versurile tuturor colindelor, vei accesa dand click pe fiecare imparte, la care se va deschide pag. cu versurile, colinda.
Spor!, Jessy

| broscutsaaa a răspuns:

Steaua de la Betleem?
Sau ceva de genul. :-s

| pinoDENY a răspuns:

Eu stiu colindul dar nu inteleg ce ne ceri!Se numeste "La Betleem in noapte".Pe site-urile de colnde nu il poti gasi deoarece e un colind nu prea traditional.Audio il gasesti pe trilulilu.ro dar cantat de niste coruri si nu se aude prea bine,dar eu il am downloadat si asa.Versurile nu le gasesti,dar daca le vrei extragele din melodiile audio de pe trilulilu."Cand s-a nascut tezaur/In ieslea cea saraca/Menitul Prunc Mesia/Si prea curata Maica "-asta e ceea ce urmeaza in continuare la ce ne-ai dat tu adica este a doua strofa.
Sper ca te-am ajutat.pupici.