| hecamefrommetalland a întrebat:

Nu vi se pare ca seamana mai mult a rock decat a metal?
http://www.youtube.com/watch?v=FEalSaQi_cM

5 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

And a little power...

| KristalPop a răspuns:

Ba da.

| lulu98 a răspuns:

S-ar putea sa te superi ca te corectez, dar metal este un subgen al rock-ului, aparut prin '70 happy Deci tot rock e, doar ca are o alta forma.Provine din Hard Rock si la inceput se numea Heavy Metal happy Deci, piesa e 100% rock deoarece metal-ul e rock.S-ar putea sa fie cam incalcit raspunsul, dar cred ca ai inteles ce voiam sa spun big grin

| hecamefrommetalland explică (pentru lulu98):

E adevarat ca metalul e rock, numai ca genurile s-au cam distantat cu anii, asa ca trebuie sa fac diferenta.Insa recunosc, ar fi trebuit sa explic mai clar ce voiam sa spun prin,, rock,, si,, metal,,

| Resh47 a răspuns:

Ba da.