| Miica a întrebat:

O întrebare. De ce toată lumea urăște melodia Harlem Shake?

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Nu cred catoată lumea o urăste. De fapt, pe zi ce trece văd din ce în ce mai puţini oameni care nu suportă mizeria aia.
După părerea mea, este un jeg de melodie cu un jeg de clip, pe care-l poate face absolut oricine (nu-ţi trebuie prea multă minte ca să te zbaţi 30 de secunde).
Dar aşa a fost mereu. Se găseşte ceva extrem de penibil care să fie promovat în draci.
Mai nou, e la modă să te filmezi în timp ce faci dansul ăla de oligofreni şi să spui că e la mişto, că ţie de fapt nu-ţi place da na, aşa de caterincă merge.

O metodă bună ca cineva să fie sigur că nu o să-l respect niciodată este să apară într-un clip de genul.

15 răspunsuri:
| AnaisC a răspuns:

"Melodia"? Care melodie?

Numai bine!

www.WarAndRiot.blogspot.com

| RockNbeer a răspuns:

Si eu fac parte din toata lumea si nu stiu despre ce vorbesti, cred ca fac parte din a 3 a categorie.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Fiindcă nu este considerată o melodie.Este mai mult un...ah, m-am plictisit.E una din cele mai mari porcării existente la momentul actual.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Pentu ca e o prostie, imi vine sa-mi trag un glont in cap de cate ori o aud.

| Miica explică (pentru DarkOrbitMoon):

Mulțumesc pentru răspuns. Și eu sunt de aceeași părere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O urăşte? laughing Mie mi se pare că toată lumea e înnebunită după ea. La fel şi cu rahatul celălalt asiatic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Văd că multora le place și mi se pare sinistră, o scuză perfectă să faci chestii retardate pe care alții nu le-ar face de frică să nu pară imaturi. Și te folosești de o scuză cum e asta.
Plus că e o bâțâială ciudată și, să fim serioși, câți nu s-au gândit la asta? Doar că nu s-au filmat și pus pe youtube.
E net inferioară melodiei Gangnam Style, măcar aia are linie melodică și un dans ceva mai original.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce le-ar plăcea mizeria aia? E doar dubstep pe un dans zbânţuit!

| mola a răspuns:

De mere.

| Neberius13 a răspuns:

Sincer, nici n-am auzit de chestia asta straight face

| AleexNC a răspuns:

Sincer e o prostie... Dar vad ca lumea e cam innebunita dupa ea straight face

| SymphonyOfDestruction a răspuns:

Sunt singurul care nu am ascultat-o?

| tsunami11 a răspuns:

Un singur cuvint banal.

| Doxologie a răspuns:

Harlem Shake e o chestie destul de tare dar cand vezi 20, 30 de video-uri maxim.Deja fiecare scoala/oras avand un videoclip de genul devine penibil si plictisitor, si macar de ar fi ceva diferit dar toti fac acelasi lucru(Parerea mea)

| AlexandraHEI a răspuns:

Mai exact cine o uraste? Mie imi place, e haioasa si ma bine-dispune! LOVE HARLEM SHAKE!
Ar fi unele motive sa nu iti placa
-ai ascultat-o prea mult
-nu ti se pare ok clipu'
-nu este genul tau
Dar oricum Constantei ii place
DO THE HARLEM SHAKE
Te pup!