| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare care nu-mi da pace.Ce inseamna acel Harlem Shake de care vorbeste toata lumea? Dau funda;]]

Răspuns Câştigător
| KiddaDot a răspuns:

Harlem shake a devenit o isterie, de cand, pe data de 2 februarie, s-a postat un filmulet cu 5 adolescenti dansand haotic pe o melodie a dj-ului Baauer,din New York. Este un adevarat fenomen,in care s-au implicat miliarde de adolescenti. Pur si simplu,un dans haotic,amuzant, in care fiecare persoana face o miscare diferita de cealalta, imbracati cat mai trasnit. Chestia asta, a depasit deja Gangnam Style, fiind unul dintre cele mai cunoscute fenomene in randul adolescentilor. Sper ca te-am lamurit :*

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un gen de dans idiot. O scalimbaiala fara sens. Ceva cam cum fac maimutele la zoo cind sint deranjate si scutura gardurile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Harlem Shake este un stil de dans idiot, inventat pe la finele anilor '70-inceputul anilor '80 care a revenit la moda cica. Faza e sa pui un rahat de melodie si sa te agiti ca un psihopat intr-o camasa de forta, fiecare danseaza cum ii pica. Nu stiu ce dracu le place la astia asa ceva si cum dracu strang atata vizionari pe YouTube.

| BlahBlahRaspundSiDreg a răspuns:

:]] Harlem Shake este o piesa lansata pe 8 Ianuarie 2003, de cantaretul Meet Baauer, care peste noapte a devenit faimos.
Exista un dans pentru aceasta muzica, scopul ei fiind de a te filma pe tine alaturi de niste colegi/prieteni...in primul refren, Facand nimic, iar in al doilea sa dansezi ca nebunu cu mainile si sa agiti cat mai multe parti ale corpului in refrenul al doilea.
Sper ca am fost de ajutor.
Funda?

| Принцесса1221 a răspuns:

Dupa harlem shake se fac diverse flashmob`uri in care tinerii daseaza fie care in felul sau si in moduri diferite de vestimentatie ))
Cauta pe youtube si o sa intelegi; )