| BestOfTheBest a întrebat:

O intrebare mai diferita. e mult pana inveti sa canti la chitara electrica? mai ales sa canti rockhappy. funda

Răspuns Câştigător
| wforweirdo a răspuns:

Normal. Şi e mai bine dacă eşti doar tu şi proful, are mai mult timp să se ocupe de tine.

6 răspunsuri:
| IustinaSiAtat a răspuns:

Da.Pt ca mai intai trebuie sa inveti notele si sa o iei cu cantece usoare si nu poti din prima pe electrica trebuie sa iti iei acustica sau electro-acustica.pe electrica canti doar cantecele pe care le stii f bine.nu se invata pe electrica

Sper ca te-am ajutat :* funda?puppy dog eyes

| wforweirdo a răspuns:

Depinde. De învăţat piese toată lumea ştie, de aceea e bine să înveţi şi game şi chestii dinalea, ca să poţi improviza.

| BestOfTheBest explică (pentru wforweirdo):

Crezi ca ar fi bine sa merg la ceva cursuri? dar din cate am auzit as fii singurul cu chitara electrica.toti care sunt au clasice.

| wforweirdo a răspuns (pentru BestOfTheBest):

Da, ar fi bine. Majoritatea încep să cânte la chitară acustică, iar după câteva luni trec la electrică. Dacă vei lua ore în particular, doar tu şi proful, atunci poţi liniştit să înveţi să cânţi la cea electrică. Dacă faceţi mai mulţi împreună, ar fi ciudat, pentru că cei care cântă la clasică fac alte chestii parcă. Ei nu prea folosesc pana. Eu acum îmi dau seama cu cine vorbesc. laughing

| BestOfTheBest explică (pentru wforweirdo):

Deci daca am un profesor particular pot invata si la electrica?

| BestOfTheBest explică (pentru wforweirdo):

Ok. mersi raman datorhappy

| wforweirdo a răspuns (pentru BestOfTheBest):

Normal. Şi e mai bine dacă eşti doar tu şi proful, are mai mult timp să se ocupe de tine.