| sfo a întrebat:

O piesă superbă care tulbură adânc sufleteşte...
Voi ce părere aveţi? Puteţi să daţi şi voi ex de astfel de piese, dacă doriţi.
http://www.youtube.com/watch?v=UjEB0HRJE60

Răspuns Câştigător
| Munchkin a răspuns:

Nu ştiam că Dream Evil au şi melodii din acestea. Speechless...:)
Oh, şi...check this out:
http://www.youtube.com/watch?v=37Rhr_mKZbU Chitara aia de la început...arrrrrgh îmi dă fiori. 8->

17 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu stiam de dream evil, imi place vocea. Prima chestie la care m-am gandit http://www.youtube.com/watch?v=u4_WVFWaLsQ si dupa hamerfall m-a dus gandul la evergrey... http://www.youtube.com/watch?v=yC83HAT72BY
E greu sa alegi asa cate o piesa...astea sunt de ascultat cu versurile in fata. Se intampla sa raman pe youtube 2-3 ore dintr-o melodie in alta, uit si ce voiam sa fac :D

| Munchkin a răspuns:

Hehe, bine zici. Mă bucur că ţi-a plăcut. happy

| Munchkin a răspuns:

Gabriele, băiatule, mai documentează-te înainte să scrie degetele fără tine. 1 la mână, se scrie "rock". 2 la mână, genurile de muzică despre care vorbeşti tu sunt departe de rock. Se numesc death metal, black metal. 3 la mână, ce treabă au emo cu toată treaba asta? 4 la mână, aş mai avea multe de zis, dar mă opresc pentru că oricum n-ai să înţelegi. Ştii cum e, omu' nu poate să înveţe decât dacă (,) conştientizează că nu ştie. E, aşa şi tu. Indiferent de câte ori ţi-aş spune că sunt zeci de subgenuri ale rockului şi e o diferenţă enormă între rock şi metal, tu tot pe a ta o ţii...
Şi normal că nu înţelegi nimic din melodii... că deh, cine să ştie engleză? Românu', frate, românu'.

| Munchkin a răspuns:

Auzi, cu satana în ei. rolling on the floor De unde le scoţi, mă? Da' ăsta e spiritul de turmă... x zice că y ascultă ceva ce nu îi place lui, aşa că hop, o dă pe religie şi zice că are pe satana în el. Şi normal, toţi fraierii îl ascultă pe x. Ai ascultat măcar versurile unor melodii "rock"? Da? Nu? Poate? Oh, am uitat, tu nu înţelegi nimic din ele. Eh, îţi garantez eu că nu zice nimic acolo despre satana. Majoritatea se referă la punctele de vedere asupra vieţii, iar baladele rock se referă la iubire.
@One, scuze de off-topic, dar m-a cam enervat puştiulică. happy

| Mjdolhfi a răspuns:

@gabryel fiecare cu ce ii place! Tie nu iti place rock-ul, noua nici atat manelele! Dupa mine manelele nu sunt muzica, ci mai degraba un zgomot.Despre ce canta manelistii? Normal:femei, bautura, bani, faima.Acum sa fim seriosi, nu e vorba ca sunt rromi, dar pur si simplu muzica lor nu imi transmite decat furie, rau, altceva nu! Scuza pentru cei care asculta manele, dar asta e parerea mea! Aaaa...si superba melodia:-X

| medex3 a răspuns:

Superba melodie AC/DClove struck
Gabrieeel...esti mama pe aici? Daca nu iti convine noi te invitam sa taci din gurabig grin.In primul rand pentru ca daca iti expui pararea nu te vede nimeni.Maneaua este un gen de muzica pe care unii oameni il cred :oribil si departe de a il putea intelege.De obicei daca esti manelist esti idiot, te exprimi cu dezacorduri si multe altele.Nu o sa vezi tu vreodata un manelist ca a ajuns la vreo olimpiada pe tara [in special baieti]Ei vor doar sa aiba iubite, sa fie cei mai"col"din scoala si restul. oricum ce te deranjeaza ca sunt 3-4 oameni care inteleg ca maneaua este ceea ce nu ii caracterizeaza si ca ea este doar o forma idioata de a te face cel mai mare idiot din scoala. Felicitari pentru intelectul de a scrie rock cu R si fara "c". se vede ca faci parte din special "intelectualilor"

| sfo explică:

@ Gabriel, da m-a tulburat încă de la primele sunete aşa de rău încât n-am mai putut s-o ascult în continuare...bravo eşti tare, ai reuşit ce ţi-ai propus!
Până la urmă fiecare cu gusturile sale!

| sfo explică:

@Ayrwen minunată piesa celor de la Hammerfall, n-o ştiam(suntem chit)...se-ncadrează în genul de piese care-ţi produc "chicken skin."

| sfo explică:

@Ayrwen, nu e nevoie de scuze, înţeleg perfect situaţia...
Eu m-am cam săturat şi nu mă miră astfel de antagonisme, pentru că prostia e cu caru' iar soluţia este să stăm departe de aceşti oameni...nu pot decât să mă amuz pe seama lor. E firesc, ca fiecare să aibă dreptul să adopte o părere despre rock fie ea rea sau bună, dar totuşi cum spuneai şi tu, că nu vor învăţa şi nu vor putea înţelege şi conştientiza în veci ce înseamnă cu adevărat rock.Cu toţii avem sentimentul că aceste ritmuri vor dispărea câţ de curând... a, vezi că are să-ţi dea un miel :))

@Gabryel-ştii ce-mi place măh la tine, că venerezi cuvântul "rock"deşi nu-l scrii corect dar depui totuşi efortul să-l tastezi cu majuscule...de apreciat, sincer!

Acuma hai să-l ascultăm pe "satana" ăla
http://www.youtube.com/watch?v=c0GlcFfgH1Y

| iankey04 a răspuns:

Dj tiesto toate melodiile

| gabryel a răspuns:

Ascultati piesa asta, asta chiar te tulbura, si piesa si clipul iti zdrobesc sufletul http://www.youtube.com/watch?v=syOX8j5rXqE

| gabryel a răspuns:

Am uitat sa adaug ceva piesa este interzisa rokerilor, si tuturor celor care se cred atat de destepti incat nu pot asculta manele pentru ca cica sunt tiganii si nu se coboara ei la nivelul asta. "ce vrei dom'ne este destept romanu nu asculta manea. Bravo ascultati rok ca din ala chiar intelegi ceva (parca strangi o mata de coada). Si va mai intrebati de ce sunt atatia emo, oameni bolnavi de rok cu satana in ei care cand dau de vreo problema isi mai taie o vena.

| gabryel a răspuns:

1 la mana nu ma intereseaza cum se scrie. 2 la mana death metal, black metal, ROK= tot un drac. 3 la mana emo asculta numa ROK pentru ca ii inspira cum sa-si taie venele mai usor. 4 la mana n-am sa inteleg NICIODATA de ce srtang aia matele de coada sa scoata o piesa ROK. Anyrwen un om care se sinucide este impins de satana sau dracu sa isi ia gatu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Superba. love struck
Chiar imi place. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt piese frumoase ca cele de dragoste

| hässlich a răspuns:

Manelele sunt un CACAT PE BAT! Cand ascult imi vine sa urlu de nervi, cand eram mai mica si nici nu stiam de rock am inceput sa plang de la o manea, care ma facea sa ma simt prost.Canta ecva gen: sa vedem lu cinei place, cu banana sa se joace straight face Si alte texte perverse.Asta e, nivelu'! Luava-r Draku, cu manelele voastre! Sunteti niste inculti cocalarilor happy